Przeglądasz archiwa kategorii Internat Młodzieży.

Kiermasz

Internat Młodzieży

W dniu 12.12.2018 w Auli Szkolnej odbył się świąteczny kiermasz.

Prace, które były na nim prezentowane zostały wykonane przez uczniów Internatu Ponadgimnazjalnego ( klasa rękodzielnik oraz SPP ).

Dziękujemy wszystkim za przybycie ,miłe słowa i wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła nam do końca.

Możliwość komentowania Kiermasz została wyłączona

Turniej tenisa stołowego

Internat Młodzieży

W dniu 5.12.2018 w Internacie Ponadgimnazjalnym odbył się turniej tenisa stołowego.

Wychowankowie walczyli z wychowawcami w zawziętych pojedynkach: )

Zwyciężył Mariusz Pac , drugie miejsce Hubert Bożek, trzecie miejsce Kamil Gorczycki.

Gratulujemy !!!!!

 

 

Możliwość komentowania Turniej tenisa stołowego została wyłączona

Weekend gier planszowych

Internat Młodzieży

Weekend gier planszowych w Internacie Ponadgimnazjalnym. 2go grudnia gościliśmy członków Stowarzyszenia „Druga runda” z Wrocławia, którzy zaprezentowali młodzieży trzy gry. W tym 2 planszowe: Quarto i Katamino. Instrukcji i pomocy udzielali goście. Zabawa była świetna!!!

Mamy nadzieję, że członkowie Stowarzyszenia wkrótce znowu do nas zawitają, jak obiecali.

Dziękujemy bardzo!!!.

 

Możliwość komentowania Weekend gier planszowych została wyłączona

„Aktywny Samorząd”

Gimnazjum, Internat Dzieci, Internat Młodzieży, Liceum Ogólnokształcące, Ośrodek, Szkoła Podstawowa, Szkoła Policealna, Technikum Masażu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa

W dniu zakończenia roku szkolnego, tj. 23 czerwca od godziny 9.00 przy stołówce będzie stanowisko firmy Altix, gdzie będzie można uzyskać wszelkie informacje odnośnie ubiegania się o dofinansowanie w ramach programu „Aktywny Samorząd”. Program ten umożliwia uzyskanie dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania dla niewidomych i słabowidzących.

Marcin Jarosz

Możliwość komentowania „Aktywny Samorząd” została wyłączona

Ankieta na temat przystosowania wrocławskich urzędów do potrzeb osób słabowidzących i niewidomych

Internat Młodzieży, Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Policealna, Szkoła Specjalna Przysposabiającą do Pracy, Technikum Masażu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Poniżej link do ankiety:

https://www.survio.com/survey/d/U3Q6P7C9F0O5W2W9C

Możliwość komentowania Ankieta na temat przystosowania wrocławskich urzędów do potrzeb osób słabowidzących i niewidomych została wyłączona

WYCIECZKA DO MUZEUM FIGUR WOSKOWYCH

Internat Młodzieży

W dniu 28.02.2017 roku, młodzież z internatu ponadgimnazjalnego DSOSWDN zwiedzała Muzeum Figur Woskowych, mieszczące się przy ul. Nowej.
Wszystkie figury były naturalnej wielkości.
Jednych zachwyciły postacie z filmów, aktorów i muzyków jak: Lady Gaga, król Julian, Zielony Potwór – Hulk, Avatar, Spiderman, Batman, Darth Vader .
Innych, woskowe figury ze świata bajek: Papa Smerf, Shrek, Piorun, Turbo Fast.
Zarówno uczniowie niewidomi, jak i niedowidzący mogli dotykać wszystkie eksponaty. Wsiadali do weneckiej gondoli, samochodu ‘Flinstona”, czy wchodzili do domku Fiony i Shreka.
Oglądając salę muzyczną, uczniowie niewidomi ćwiczyli umiejętności grając na perkusji czy gitarze. A wszystkiemu przyglądał się Michael Jackson. Koło statuetki Oskara, też nikt nie przeszedł obojętnie.
Młodzież niewidoma zapoznała się z różnymi fakturami. Lepili w glinie, rysowali na piasku oraz wyciskali ze specjalnej masy wzory z foremek.
Wszyscy posługiwaliśmy się dotykiem, ale niektórzy korzystali również z białej laski.
Każdy znalazł coś dla siebie.
Pełni wrażeń wróciliśmy do internatu. Pozostały nam wspomnienia oraz zdjęcia.

p. Lucyna Kubicz- Gut
p. Ewa Kowalska

Redagował Krzysztof Dziurkowski

Możliwość komentowania WYCIECZKA DO MUZEUM FIGUR WOSKOWYCH została wyłączona

Koncert Walentynkowy

Gimnazjum, Internat Dzieci, Internat Młodzieży, Liceum Ogólnokształcące, Nauczyciele, Szkoła Podstawowa, Szkoła Policealna, Szkoła Specjalna Przysposabiającą do Pracy, Technikum Masażu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa

W dniu 9 lutego 2017 r. w auli odbył się Koncert Walentynkowy z udziałem sześciorga nauczycieli wspomaganych dodatkowo przez  dwóch uczniów – Kacpra Kowalewskiego i Jarka Klepsza. Swoje możliwości wokalne w szlagierach miłosnych zaprezentowały Panie : Dorota Błażków, Małgorzata Rutkowska, Barbara Włosiniak oraz panowie : Czesław Wszędybył, Krzysztof Rodak i Andrzej Karpiński.  Zabawa była przednia 🙂


 

 

 

 

 

 

 

 

Możliwość komentowania Koncert Walentynkowy została wyłączona

Zajęcia na basenie

Internat Młodzieży

Zajęcia na basenie przeznaczone są dla osób niewidomych i słabowidzących z Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 13 we Wrocławiu. Zajęcia są formą aktywności, która ze względu na swoje walory zdrowotne i rekreacyjne zajmują szczególne miejsce w profilaktyce wad postawy, kształtowaniu prawidłowych sylwetek i nabywaniu nowych umiejętności pływackich. Regularne pływanie i kontakt z wodą zmniejsza napięcia mięśniowe, stymuluje prawidłowy rozwój gorsetu mięśniowego i aparatu kostno– stawowego. Redukuje w dużym stopniu napięcia stresowe po wielogodzinnym pobycie w szkole. Istotnym celem zajęć jest nauka pływania dla poczatkujących, która przynosi wiele radości i pozytywnych emocji. Daje satysfakcję ze zdobycia nowej i trudnej do opanowania umiejętności oraz podnosi wiarę we własne siły i możliwości. Doskonalenie technik pływackich daje możliwości uczestnictwa i zdobywania medali w zawodach pływackich

Maciej Graf.

Możliwość komentowania Zajęcia na basenie została wyłączona

Wernisaż fotograficzny

Internat Młodzieży, Liceum Ogólnokształcące, Ośrodek, Technikum Masażu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Młodzież z Ośrodka uczestniczyła w wernisażu wystawy fotografii pani Patrycji Dzwonkowskiej „Skoki w dal Azji”. Wernisaż miał miejsce w „Krzywem Kominie” przy ul. Dubois 33-35a. Udział wzięli uczniowie słabowidzący i osoby niewidome. Tym ostatnim tyflopedagodzy z Naszego Ośrodka opisywali zdjęcia z wystawy. Po zakończonym wernisażu Autorka zdjęć opowiedziała nam, w jaki sposób powstawały i jak zaczęła się Jej przygoda z podróżami. Chętnie również udzielała odpowiedzi na pytania zadawane przez Naszą młodzież.

Możliwość komentowania Wernisaż fotograficzny została wyłączona

blind.wiki

Gimnazjum, Internat Dzieci, Internat Młodzieży, Ośrodek, Technikum Masażu

Od 18 października w Ośrodku ruszyły warsztaty prowadzone w ramach międzynarodowego projektu blind.wiki. Pomysłodawcą przedsięwzięcia i osobą prowadzącą warsztaty jest hiszpański artysta Antoni Abadzawsze. Aplikacja blind.wiki przeznaczona jest do tworzenia wirtualnej mapy miasta Wrocław, na której użytkownicy pozostawiają głosowe informacje dotyczące miejsc kultury, środków komunikacji, czy też innych istotnych kwestii.

Uczniowie Ośrodka, którzy biorą udział w projekcie mają okazję, aby wykorzystać technologie mobilne (pobieranie i instalowanie aplikacji, jej zastosowanie), które w coraz większym stopniu są obecne w codziennym życiu. Z drugiej strony zajęcia stanowią okazję do lepszego poznania różnych miejsc we Wrocławiu i spojrzenia na przestrzeń miejską także w aspekcie rewalidacyjnym. Osoby niepełnosprawne bardzo często zmagają się z wieloma trudnościami powodowanymi nieprzemyślanymi decyzjami urbanistycznymi. Tworzenie wirtualnej mapy miasta przez osoby z problemami widzenia może stać się punktem wyjścia do dyskusji, refleksji nad „dostępnością” przestrzeni miejskiej.

Dodać należy jeszcze, iż projekt blind.wiki realizowany jest pod patronatem Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

 

Marcin Jarosz

Możliwość komentowania blind.wiki została wyłączona
« Starsze wpisy


  • O stronie

    Logo OśrodkaWitamy na stronie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu. Działamy od 1947 roku!

    English version About us [pdf]

    deutsch Über uns [pdf]