Przeglądasz archiwa kategorii Ośrodek.

Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Ośrodek

W dniu 13.04.2019 uczniowie reprezentujący Poczet sztandarowy naszego Ośrodka wzięli udział w sobotnich obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uroczystości rozpoczęły się przy pomniku Ofiar Zbrodni Katyńskiej w parku im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu.

Możliwość komentowania Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej została wyłączona

Dziękujemy i żegnamy

Ośrodek

„Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie na wieki.”
J 11, 25 – 26

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu wczorajszym 24 kwietnia 2019 roku zmarła nasza koleżanka i zasłużony nauczyciel matematyki w Ośrodku dla niewidomych – Beata Florkiewicz.
Dziękujemy Ci Beato za Twój uśmiech i zaangażowanie w pracę pedagogiczną. Na zawsze będziesz w naszych sercach.

Możliwość komentowania Dziękujemy i żegnamy została wyłączona

Komunikat

Ośrodek

Szanowni rodzice, opiekunowie i uczniowie!

Na skutek zawieszenia akcji strajkowej w naszym Ośrodku od jutra tj. 12 kwietnia 2019 pracujemy zgodnie z planem.

Z poważaniem.     

Robert Warchalewski

Możliwość komentowania Komunikat została wyłączona

Komunikat

Ośrodek

Szanowni rodzice, opiekunowie i uczniowie!

Strajk w naszej placówce trwa nadal, uprzejmie proszę o śledzenie kolejnych komunikatów na naszej stronie.

Z poważaniem     

Robert Warchalewski

Możliwość komentowania Komunikat została wyłączona

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019

Ośrodek

Bez względu na sytuację strajkową, egzamin na zakończenie 3 klasy gimnazjum ODBĘDZIE się w planowanym wcześniej terminie.

Robert Warchalewski.

Możliwość komentowania EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019 została wyłączona

Szanowni rodzice i opiekunowie, uczniowie!

Ośrodek

We wtorek i środę strajk w naszej placówce będzie kontynuowany.
O ewentualnych zmianach będziemy informować natychmiast gdy zajdą nowe okoliczności.

Z poważaniem.     

Robert Warchalewski

Możliwość komentowania Szanowni rodzice i opiekunowie, uczniowie! została wyłączona

Szanowni Rodzice i Opiekunowie uczniów naszego Ośrodka

Ośrodek

    Od dnia 08.04.2019 nauczyciele i pracownicy  DSOSWDN 13 we Wrocławiu, przystępują do strajku. 

    Może zaistnieć sytuacja , że jako dyrektor, nie zapewnię bezpieczeństwa i opieki naszym uczniom w trakcie dni strajkowych.

    W związku z powyższym, uprzejmie proszę o osobiste zapewnienie przez Państwa opieki swoim dzieciom i podopiecznym w miejscu zamieszkania.

    W sytuacji, gdy okoliczności ulegną zmianie, postaramy się jak najszybciej Państwa o tym poinformować.

    W imieniu swoim oraz całego personelu naszej placówki, za utrudnienia, przepraszam i proszę o wyrozumiałość.

 

Z poważaniem. Robert Warchalewski, dyr. DSOSW nr 13

Możliwość komentowania Szanowni Rodzice i Opiekunowie uczniów naszego Ośrodka została wyłączona

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA 2019

Ośrodek

            Co roku od dobrych kilku już lat około połowy marca we wrocławskim ośrodku dla niewidomych i słabowidzących daje się zauważyć dziwne zjawisko. Otóż mimo że to nie wakacje i nie pora kwitnienia glonów, cały ośrodek zielenieje. Na szczęście nie z zawiści ani ze strachu, tylko aby uczcić narodowe święto naszych przyjaciół Irlandczyków.

            Społeczność ośrodkowa – oprócz zzielenienia – ma wówczas do wykonania jeszcze wiele ważnych zadań: zapoznać się z okolicznościową gazetką, zatańczyć na długiej przerwie i najeść się zielonego jedzenia w bufecie obok pracowni języka angielskiego.

            Co to się działo! Ach! Co się działo! Wszędzie zielono, marsz irlandzki na sto par, przy bufecie szumiało jak w ulu na wiosnę i nikt nie odszedł głodny (mam nadzieję!).

            Tych z Państwa Profesorostwa i Uczniostwa, którzy z różnych względów nie bawili się z nami w tym roku – zapraszamy już za rok, a Was, Mili Przyjaciele, którzyście wzięli udział w przygotowaniach do święta i w samym święcie, zapewniam, że święty Patryk Wam to wynagrodzi. W zielonych.

 

P.S. Owocach i warzywach, ciastach i pastach, oczywiście.

 

Anna Grochmalicka

Możliwość komentowania DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA 2019 została wyłączona

Dzień otwarty w DSOSW nr 13

Ośrodek

23 marca 2018r w Dolnośląskiem Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących odbędzie się spotkanie z rodzicami i dziećmi z dysfunkcją wzroku w ramach dnia otwartego. Szczegółowe informacje znajdują się w odrębnym dokumencie, który można pobrać klikając TUTAJ

Plakat Dzień Otwarty w DSOSW nr 13

Plakat dnia otwartego w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących. Plakat stanowi informację o wydarzeniu. Szczegółowe informacje w pliku podlinkowanym do treści wpisu.

Możliwość komentowania Dzień otwarty w DSOSW nr 13 została wyłączona

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej

Ośrodek

„…Za tę Polskę wolną, niepodległą, za Białego Orła w koronie przysięgali, że oddadzą wszystko, nawet życie gdy śmierć przyjdzie po nie…” takie słowa usłyszeli uczniowie na początku uroczystości poświęconej pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Pochodzą one z utworu pt. Chłopaki od Bartka” zespołu Forteca, który został zaśpiewany przez Klaudię Frankowską –  uczennicę klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego nr XXXII.  Akompaniowali jej na gitarach i perkusji muzycy: Kamil Sputo, Marek Świerk, Michał Dancewicz i Krzysztof Dancewicz.

W tym roku w przygotowanie naszej szkolnej uroczystości włączyła się pani Iwona Demczyszak  z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN we Wrocławiu, koordynatorka projektu „Historia dla ciebie i dla mnie”. Zorganizowała ona pokaz spektaklu „Inka 1946” w reż. Natalii Korynckiej-Gruz przygotowanego z myślą o widzach niewidomych i słabowidzących dzięki dodatkowej ścieżce dźwiękowej – audiodeskrypcji.  Spektakl  obejrzeliśmy dzięki uprzejmości Dolnośląskiego Centrum Filmowego. Uczniowie wysłuchali prelekcji pani Iwony, która dotyczyła m.in. historii Danuty Siedzikówny – sanitariuszki bestialsko zamordowanej przez UB 28 sierpnia 1946 roku. Miała ona niespełna 18 lat.

Anna Dancewicz


Możliwość komentowania Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej została wyłączona
« Starsze wpisy


  • O stronie

    Logo OśrodkaWitamy na stronie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu. Działamy od 1947 roku!

    English version About us [pdf]

    deutsch Über uns [pdf]