Przeglądasz archiwa kategorii Szkoła Podstawowa.

Jak nie czytam, jak czytam. Pomagamy bić rekord w jednoczesnym czytaniu.

Gimnazjum, Szkoła Podstawowa

W dniu 8.06.2018 na  3 lekcji na patio uczniowie szkół podstawowej i gimnazjum pomagali w pobijaniu rekordu czytania. Jest to już trzecia edycja akcji w której uczestniczył nasz Ośrodek.  Po raz pierwszy w akcji wspierały nas przedszkolaki. Wspólne czytanie poprzedził tydzień głośnego czytania i codzienne poranne spotkania z książką  dla najmłodszych. Pomimo okresu wycieczkowego w akcji wzięło udział 53 uczniów. Uczniowie ustawili się w napis „Czytam” a potem w plenerze czytali swoje ulubione książki. Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do  pobicia rekordu w czytaniu i czekamy na wyniki ogólnopolskiej akcji.

J. Szulc

Możliwość komentowania Jak nie czytam, jak czytam. Pomagamy bić rekord w jednoczesnym czytaniu. została wyłączona

,,Czarownica z Paryża’’

Szkoła Podstawowa

14.06.2018 r. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych prezentowali przedstawienia dla  najmłodszych koleżanek i kolegów z klas I-III. Najpierw obejrzeliśmy  sztukę pt. ,,Czarownica z Paryża ’’. w wykonaniu uczniów uczęszczających na zajęcia teatralne. Scenariusz przedstawienia został napisany na podstawie jednej z baśni Pierre Gripari zamieszczonych w książce pt. ,,Opowieści z ulicy Broca’’.  Baśń, którą wybraliśmy do realizacji , opowiada historię czarownicy, która za wszelką cenę chciała się odmłodzić i w tym celu gotowa była dosłownie na wszystko. Na szczęście nic nie wychodziło jej tak, jak sobie zaplanowała.

Z Francji przenieśliśmy się do Irlandii , bo uczniowie z SPP pod opieką p. Edyty Szymczyk zaprezentowali  spektakl, z którym wystąpią na zakończenie roku szkolnego. Ponieważ  jest to niespodzianka, pani Edyta prosiła, żeby nie robić zdjęć. Zapraszam więc do obejrzenia zdjęć moich aktorów w przedstawieniu ,,Czarownica z Paryża’’.

Agnieszka Szubert

Możliwość komentowania ,,Czarownica z Paryża’’ została wyłączona

Szansa na sukces

Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Podstawowa, Szkoła Policealna, Szkoła Specjalna Przysposabiającą do Pracy, Technikum Masażu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa

12.06.2018 roku w naszym Ośrodku odbyła się tradycyjnie jak co roku w czerwcu XXVII edycja konkursu piosenki szkolnej „Szansa na sukces”. Zgłosiło się 22 uczestników  w dwóch kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum i Szkoły Ponadgimnazjalne. Profesjonalne jury w składzie: Artur Mickiewicz, Ewa Domańska, Anna Wereszczyńska i Agnieszka Szubert, wyłoniło laureatów tegorocznego konkursu.

Szkoła Podstawowa

I miejsceMałgorzata Pyrz

II miejsce – Natalia Jarosz

III miejsce – Daria Marczuk

Wyróżnienie: duet: Wiktoria Łukomska i Wiktor Manuszak

 

Gimnazjum i Szkoły Ponadgimnazjalne

I miejsce – Klaudia Frankowska

II miejsce – Tomasz Winkler

III miejsce – Adam Smutek

Wyróżnienie: Weronika Szynal i Filip Krajc  

 

Nagrodę publiczności przyznano Wiktorowi Manuszakowi.

 

 Pogratulowano wszystkim, którzy odważyli się wystąpić, pokonali barierę strachu, tremy i przed szerokim audytorium zaprezentowali wybrane  piosenki. Publiczność odbierała emocje młodych artystów dopingując i nagradzając brawami. Było zabawnie, chwilami lirycznie. Podczas przerwy na obrady swój popis dali nasi absolwenci Wojciech Ławnikowicz – gitara i śpiew oraz Marcin Pękała z osobistą interpretacją utworu zespołu Dżem „Do kołyski.”

Nagłośnieniem całości zajął się pan Leszek Kopeć.  Koncert konkursowy pomogła mi poprowadzić uczennica klasy III technikum Sylwia Herner, która wcieliła się w role łowcy talentów.

Barbara Włosiniak

 

Możliwość komentowania Szansa na sukces została wyłączona

Śladem dolnośląskich zamków…

Szkoła Podstawowa

        Tegoroczna wycieczka uczniów klas 6 i 7a SP do Złotnik Lubańskich odbywała się pod znakiem zamków dolnośląskich. Uczestnicy podróżowali szkolnym autokarem, a przez cały wyjazd towarzyszyła nam wyjątkowo upalna pogoda.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy ruiny zamku w Bolkowie. Naszą uwagę szczególnie zwróciła zabytkowa wieża obronna w kształcie łzy. Jej unikatowy kształt miał sprzyjać obronie mieszkańców zamku przed atakiem wrogów. Ściany działały jak rykoszet i odbijały kule od siebie. Kolejny przystanek w podróży stanowiła najwyższa w okolicy wieża obronno-mieszkalna w Siedlęcinie, która miała aż 33 m wysokości. W jej chłodnym wnętrzu można było obejrzeć prawdziwą średniowieczną piwnicę, wystawę wykopalisk archeologicznych oraz malowidła naścienne. Popołudniu zostaliśmy zakwaterowani w pensjonacie „Złoty Sen” w Złotnikach Lubańskich. Byliśmy oczarowani tym miejscem. Pensjonat umiejscowiony był w lesie i otoczony pięknym jeziorem zaporowym. W pobliżu restauracji znajdowała się zatoka z piaszczystą plażą, pomostem i leżakami. Spędziliśmy tam bardzo miłe popołudnie, ponieważ ośrodek dostarcza swoim klientom wielu atrakcji. Mogliśmy grać w kręgle w prawdziwej kręgielni, wypocząć w grocie solnej lub spędzić czas bardziej aktywnie jeżdżąc na gokartach. Po kolacji wszyscy poszliśmy na wieczorny spacer trasą wiodącą wokół jeziora aż do tamy zaporowej.

Drugiego dnia rano pojechaliśmy do zamku Czocha. Było bardzo gorąco, dlatego ucieszyliśmy się, że jeszcze przed rozpoczęciem zwiedzania udało nam się pójść na pyszne lody rzemieślnicze. Po zamku oprowadzał nas młody przewodnik o imieniu Dawid. Zdradził nam różne zamkowe sekrety, takie jak np. tajne przejścia z biblioteki do piwnicy. Po zakończeniu zwiedzania zamku zeszliśmy zboczem wzgórza do małej zatoki przy Jeziorze Leśniańskim. Tam czekał na nas niewielki statek turystyczny, którym odbyliśmy półgodzinny rejs po jeziorze. Wśród dźwięków żeglarskich szant mogliśmy podziwiać piękną przyrodę oraz zamek Czocha wznoszący się na wzgórzu. Po powrocie do pensjonatu i zjedzeniu obiadu ponownie mieliśmy okazję, by pobyć w grocie solnej, pojeździć na gokartach i pograć w kręgle. Wieczorem rozpaliliśmy ognisko, by zjeść kolację na świeżym powietrzu. Atmosferę naszej zamkowej wyprawy podtrzymywała znajdująca się na terenie ośrodka autentyczna średniowieczna baszta, pełniąca w dawnych czasach funkcję szubienicy.

W środę rano z żalem pożegnaliśmy „Złoty Sen”. Wyruszyliśmy do Gryfowa, malowniczego miasteczka, do którego zaprosili nas rodzice naszej uczennicy – Emilii Kacy. W towarzystwie urzędniczek z miejskiego Ratusza zwiedziliśmy Rynek i kościół, w którym znajdowały się składany ołtarz szafiasty, zabytkowa chrzcielnica oraz piękne organy. Po kolejnej, ale bardzo potrzebnej nam w upalny dzień wizycie w lodziarni, wyruszyliśmy w drogę do domu. Do szkoły dojechaliśmy w znakomitych humorach ok. godz. 15.

Wycieczka przebiegła bez żadnych komplikacji. Żaden z uczestników nie zachorował, a wszystkie punkty programu zostały zrealizowane w zaplanowanej kolejności. Wyjazd szlakiem dolnośląskich zamków okazał się być dla nas bardzo przyjemny, a wolny czas, jaki mogliśmy spędzić w ośrodku, pozwolił nam naprawdę się zrelaksować po wielu tygodniach szkolnej nauki.

Marzena Rybarczyk

Agnieszka Sokołowska

Beata Urbańczak

Możliwość komentowania Śladem dolnośląskich zamków… została wyłączona

Dzień Mamy i Taty

Szkoła Podstawowa

Uroczystość Dnia Mamy i Taty to szczególna okazja,  której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy, piosenek.
Najmłodsi uczniowie zaprezentowali  swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę okoliczność przygotowali  dla rodziców część artystyczną: recytowali  wiersze, śpiewali  piosenki i tańczyli.
Po zakończeniu występów  dzieci wręczyły Rodzicom prezenty i po oficjalnej części  wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Danuta Przewłocka

Możliwość komentowania Dzień Mamy i Taty została wyłączona

Wycieczka

Szkoła Podstawowa

22.05.2018 r. klasy 0, I, II, III wybrały się na wycieczkę do Parku Nauki i Techniki w Wałbrzychu. Uczniowie zwiedzali Explora Park, gdzie króluje matematyka oraz wszelkie gry i zadania logiczne dla dorosłych i małych. W interaktywnym Centrum nasi  uczniowie sami  wprawiali w ruch modele. Pracownicy pokazywali nam zadania dopasowane do poziomu i umiejętności uczniów. Dzieci były zachwycone różnością  i bogactwem przedmiotów, którymi mogły się pobawić, sprawdzić. Naszym milusińskim najbardziej  podobały się klocki, tory dla kulek, modele geometryczne  brył z których budowali ciekawe budowle. Dużo zabawy i śmiechu było przy odbiciach zwierciadlanych i złudzeniach optycznych. Interaktywne zabawy sprawiły, że nauka staje się zabawą. Uczniowie zadowoleni wrócili z wycieczki.  

 Danuta Przewłocka

  

Możliwość komentowania Wycieczka została wyłączona

Spotkanie z Ozobotem czyli małym robotem mobilnym

Gimnazjum, Szkoła Podstawowa

Z inicjatywy pani Joli Szulc i dzięki uprzejmości firmy Edu Sense uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum uczestniczyli w zajęciach „Ozobot – podstawy programowania.” Warsztaty dla uczniów z klas 0 – III poprowadziła pani Elżbieta Duda – Czyżowicz a z klas VI – VII i Gimnazjum pani Katarzyna Chorodeńska.

Możliwość komentowania Spotkanie z Ozobotem czyli małym robotem mobilnym została wyłączona

Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Podstawowa, Szkoła Policealna, Szkoła Specjalna Przysposabiającą do Pracy, Technikum Masażu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa

O  G  Ł  O  S  Z  E  N  I  E

 

Półwywiadówka dla szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjum oraz szkoły podstawowej  odbędzie się

13 kwietnia 2018 r. (piątek) o godz. 12.00.

Planowane jest spotkanie w klasach z wychowawcami i konsultacje z nauczycielami poszczególnych

przedmiotów oraz specjalistami.

 

W tym dniu lekcje będą skrócone.

Możliwość komentowania została wyłączona

Słodka wycieczka

Szkoła Podstawowa

Dnia 01.03.2018 r. odbyła się wycieczka dzieci z klas 0, 1-– 3 Szkoły Podstawowej do Piekarni – Cukierni przy ulicy Żernickiej. Celem wycieczki było poznanie pracy cukiernika i różnych etapów produkcji ciast.
Dzieci z zainteresowaniem słuchały pana cukiernika, który opowiadał o pracy i etapach powstawania ciast. Zaprowadził nas do pomieszczenia, które nazywa się ciastownią, w tej sali dzieci zapoznały się z urządzeniami służącymi do wyrobu ciasta. Mogli również zobaczyć z jakich składników powstaje ciasto, jak się je miesza oraz gdzie się je piecze. Same mogły wykrawać foremkami ciasteczka, które po upieczeniu mogły skosztować. W tak zwanej deserowni zapoznały się z dekorowaniem ciast. Największą radością dla dzieci była możliwość samodzielnego dekorowania tortu w kształcie auta. Po zakończonej pracy w prezencie otrzymały pięknie ozdobione auto – jak to określiły dzieci super bryka.
Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom cukierni za okazaną gościnność, smaczny poczęstunek i bardzo miłą atmosferę.

Danuta Przewłocka

Możliwość komentowania Słodka wycieczka została wyłączona

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Podstawowa, Technikum Masażu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa

       28 lutego w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy  Wyklętych w Ośrodku dla Niewidomych i Słabowidzących odbyła się uroczystość w hołdzie Niezłomnym.

            Młodzież w odświętnych i patriotycznych strojach z wielką uwagą wysłuchała wykładu pana Dominika Rozpędowskiego – Członka Zarządu Stowarzyszenia ODRA – NIEMEN, który opowiedział  o rotmistrzu Witoldzie Pileckim. W tym roku bowiem obchodzimy 70 rocznicę jego śmierci.

            Uroczystość uświetniły utwory muzyczne takie jak „Powstaniec warszawski”, „Ballada o rotmistrzu Pileckim”, „Niebieskooka” i „Biały krzyż” wykonane przez Klaudię Frankowską z klasy I LO, Jarka Klepsza z klasy IV T oraz gości: Michała Dancewicza – ucznia klasy V SP nr 3, Krzysztofa Dancewicza i Mateusza Szulika.

Honory gospodarza pełniła Iza Dawidowicz – uczennica klasy III ga wraz z kolegami.

            Na koniec uroczystości cała społeczność uczniowska dla uczczenia pamięci Żołnierzy Niezłomnych wzniosła okrzyk „Cześć i chwała bohaterom”. Był to bardzo wzruszający moment pokazujący jak wielkimi wartościami dla naszej młodzieży są: Ojczyzna, wolność i patriotyzm.

            Odświętny charakter tego dnia podkreślały piękne prace plastyczne wykonane przez młodszych uczniów pod kierunkiem pani Doroty Koneckiej oraz wystawa przygotowana przez panią bibliotekarkę Agatę Gołąbek.

 

Organizatorka: Anna Dancewicza

Możliwość komentowania Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych została wyłączona
« Starsze wpisy


  • O stronie

    Logo OśrodkaWitamy na stronie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu. Działamy od 1947 roku!

    English version About us [pdf]

    deutsch Über uns [pdf]