Przeglądasz archiwa kategorii Gimnazjum.

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Podstawowa, Technikum Masażu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa

       28 lutego w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy  Wyklętych w Ośrodku dla Niewidomych i Słabowidzących odbyła się uroczystość w hołdzie Niezłomnym.

            Młodzież w odświętnych i patriotycznych strojach z wielką uwagą wysłuchała wykładu pana Dominika Rozpędowskiego – Członka Zarządu Stowarzyszenia ODRA – NIEMEN, który opowiedział  o rotmistrzu Witoldzie Pileckim. W tym roku bowiem obchodzimy 70 rocznicę jego śmierci.

            Uroczystość uświetniły utwory muzyczne takie jak „Powstaniec warszawski”, „Ballada o rotmistrzu Pileckim”, „Niebieskooka” i „Biały krzyż” wykonane przez Klaudię Frankowską z klasy I LO, Jarka Klepsza z klasy IV T oraz gości: Michała Dancewicza – ucznia klasy V SP nr 3, Krzysztofa Dancewicza i Mateusza Szulika.

Honory gospodarza pełniła Iza Dawidowicz – uczennica klasy III ga wraz z kolegami.

            Na koniec uroczystości cała społeczność uczniowska dla uczczenia pamięci Żołnierzy Niezłomnych wzniosła okrzyk „Cześć i chwała bohaterom”. Był to bardzo wzruszający moment pokazujący jak wielkimi wartościami dla naszej młodzieży są: Ojczyzna, wolność i patriotyzm.

            Odświętny charakter tego dnia podkreślały piękne prace plastyczne wykonane przez młodszych uczniów pod kierunkiem pani Doroty Koneckiej oraz wystawa przygotowana przez panią bibliotekarkę Agatę Gołąbek.

 

Organizatorka: Anna Dancewicza

Możliwość komentowania Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych została wyłączona

Wywiadówka śródroczna

Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Podstawowa, Szkoła Policealna, Szkoła Specjalna Przysposabiającą do Pracy, Technikum Masażu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa

O  G  Ł  O  S  Z  E  N  I  E

 

Wywiadówka śródroczna dla szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjum oraz szkoły podstawowej  odbędzie się

12 stycznia 2018 r. (piątek) o godz. 12.00.

Planowane jest spotkanie w klasach z wychowawcami i konsultacje

z nauczycielami poszczególnych przedmiotów oraz specjalistami. 

W tym dniu lekcje będą skrócone.

Możliwość komentowania Wywiadówka śródroczna została wyłączona

Szkolny Dzień Walki z Otyłością

Gimnazjum, Szkoła Podstawowa

Już po raz trzeci w Ośrodku dla Niewidomych i Słabowidzących obchodziliśmy Szkolny Dzień Walki z Otyłością.

Uczniowie w ciekawy sposób zdobywali wiedzę o skutkach nieprawidłowego odżywiania się. Ważne informacje mogli uzyskać od zaproszonego doradcy żywieniowego – pana Bartłomieja Pawlaczyka, z plakatów informacyjnych wywieszonych na drzwiach gabinetów oraz podczas lekcji wychowawczych i biologii.

Wszyscy wiemy, że wiedzę najlepiej zdobywać w sposób praktyczny.

Każda klasa pod opieką wychowawcy przygotowała półmisek zdrowych przekąsek w postaci przeróżnych owoców, warzyw i orzechów. Wystawione na wspólnym stole znikały błyskawicznie. Prym wiedli nasi młodzi kucharze, którzy pod fachowym okiem pana Daniela Makucha przygotowali i pięknie podali warzywa wraz z dipami.

Tradycyjnie w tym dniu wszyscy do szkoły przyszli w strojach sportowych, ponieważ przerwy spędzaliśmy bardzo aktywnie.

Rozgrzewkę przygotowała klasa III ga.

Pani Katarzyna Chorodeńska nie musiała wcale nikogo namawiać do ruchu. Młodzież z wielką werwą ruszyła do tańców.

Klasa VI przygotował pokaz zumby, do której włączyli się również nauczyciele i pracownicy   Ośrodka. Ponieważ przykład idzie z góry prym wiodła pani dyrektor Teresa Majeran.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Koordynatorki: Anna Dancewicz, Aleksandra Gusiacka, Teresa Żelechowska

 

Możliwość komentowania Szkolny Dzień Walki z Otyłością została wyłączona

O  G  Ł  O  S  Z  E  N  I  E

Gimnazjum, Szkoła Podstawowa

Półwywiadówka dla szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjum oraz szkoły podstawowej  odbędzie się 10 listopada 2017 r. (piątek) o godz. 12.00.

Planowane jest spotkanie w klasach z wychowawcami i konsultacje z nauczycielami poszczególnych przedmiotów oraz specjalistami.

 

W tym dniu lekcje będą skrócone

           

 

Możliwość komentowania O  G  Ł  O  S  Z  E  N  I  E została wyłączona

Brajlowinka

Biblioteka, Gimnazjum, Szkoła Podstawowa

Od 23 X nazywam się Brajlowinka (Aproksymacja) Pi. Ładnie, prawda? Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wymyślali dla mnie imiona, a zwłaszcza klasie 6 bo to oni są autorami mojego pierwszego imienia. Jak widzicie mam 3 imiona 2 i 3 zawdzięczam pani Kasi od matematyki, bo powstałam 22.07. 2017 r. pod okiem trenera Powertexu w Iwankowej Pracowni. A dzień ten jest właśnie dniem Aproksymacji liczby Pi.
Imię otrzymałam uroczyście na spotkaniu z okazji święta Białej Laski, na którym uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum mogli wysłuchać wspomnień absolwentów i obejrzeć spot reklamowy Ośrodka nakręcony z okazji 70-lecia.
Jak wiecie mieszkam w Bibliotece i będę towarzyszyła pani bibliotekarce w imprezach i spotkaniach przez nią organizowanych.
Teraz jestem gościem na wystawie „Śladami wspomnień”, która znajduje się w czytelni multimedialnej. Zapraszam wszystkich do Biblioteki odwiedźcie mnie. Zapraszam.
Brajlowinka ( Aproksymacja) Pi

Możliwość komentowania Brajlowinka została wyłączona

Spacer w chmurach

Gimnazjum, Ośrodek

21 września uczniowie klasy IIIga i IIIgb gimnazjum udali się do Dolnej Morawy w Czechach. W tej małej górskiej miejscowości na górze Slamnik znajduje się wybudowana w 2015 roku Ścieżka w chmurach. Podczas wjazdu na górę kolejką bardzo wiało i kołysało. W trakcie spaceru w chmurach silny wiatr towarzyszył nam cały czas a pocieszał nas fakt, że wieża została przystosowana by przetrwać wichury do 200km/h.   

Katarzyna Chorodeńska

Możliwość komentowania Spacer w chmurach została wyłączona

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Gimnazjum, Szkoła Podstawowa, Szkoła Policealna, Szkoła Specjalna Przysposabiającą do Pracy, Technikum Masażu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 r. w auli Ośrodka.
Szkoły ponadgimnazjalne – godz. 9.00.
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum – godz. 10.00.
Serdecznie zapraszamy

Możliwość komentowania Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 została wyłączona

Śladami wrocławskich krasnali

Gimnazjum

Uczniowie klasy II gb w roku szkolnym 2016/2017 realizowali projekt edukacyjny zatytułowany: „Śladami wrocławskich krasnali”. 8 czerwca 2017 roku w trakcie Szkolnego Dnia Projektu uczniowie zaprezentowali swoje działania.

Uczestnikami projektu byli: Martyna Bacajewska, Kacper Borczuch, Monika Gajur, Kamil Gorczycki, Jakub Gralicki, Michał Rosiak, Dawid Kurek, Weronika Szynal, Jakub Patroński a opiekunem pani Katarzyna Chorodeńska.

W ramach projektu uczniowie: planowali działania i określali cele projektu,  przygotowali i przeprowadzili ankietę wśród uczniów i nauczycieli naszego Ośrodka,

cykliczne spotykali się z opiekunem grupy, poszukiwali informacji w różnych źródłach, zorganizowali wyjście na ulicę Rajską i Małopolską w celu poszukiwania krasnali znajdujących się  najbliżej naszej szkoły, przygotowali gazetkę o wrocławskich krasnalach, opracowali wyniki ankiety, wzięli udział w wycieczce do Rynku i szukali wylosowanych krasnali, pozyskali materiały promocyjne z Biura Promocji Miasta, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam” poprzez przeczytanie z podziałem na role najmłodszym uczniom naszego Ośrodka bajki „A kula ani drgnie”, przygotowali prezentację multimedialną o projekcie oraz zaprezentowali swoje działania w trakcie Szkolnego Dnia Projektu.

Katarzyna Chorodeńska

Możliwość komentowania Śladami wrocławskich krasnali została wyłączona

„Aktywny Samorząd”

Gimnazjum, Internat Dzieci, Internat Młodzieży, Liceum Ogólnokształcące, Ośrodek, Szkoła Podstawowa, Szkoła Policealna, Technikum Masażu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa

W dniu zakończenia roku szkolnego, tj. 23 czerwca od godziny 9.00 przy stołówce będzie stanowisko firmy Altix, gdzie będzie można uzyskać wszelkie informacje odnośnie ubiegania się o dofinansowanie w ramach programu „Aktywny Samorząd”. Program ten umożliwia uzyskanie dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania dla niewidomych i słabowidzących.

Marcin Jarosz

Możliwość komentowania „Aktywny Samorząd” została wyłączona

Zakończenie roku szkolnego

Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Podstawowa, Szkoła Policealna, Szkoła Specjalna Przysposabiającą do Pracy, Technikum Masażu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Zakończenie roku szkolnego

2016/17

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

godz.  900 

 SZKOŁA PODSTAWOWA  nr 122

GIMNAZJUM nr 60

 

  23 czerwiec 2017r.              godz. 1000

aula szkolna

 

Możliwość komentowania Zakończenie roku szkolnego została wyłączona
« Starsze wpisy


  • O stronie

    Logo OśrodkaWitamy na stronie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu. Działamy od 1947 roku!

    English version About us [pdf]

    deutsch Über uns [pdf]