Przeglądasz archiwa kategorii Gimnazjum.

Szkolny Dzień Walki z Otyłością

Gimnazjum, Szkoła Podstawowa

Już po raz trzeci w Ośrodku dla Niewidomych i Słabowidzących obchodziliśmy Szkolny Dzień Walki z Otyłością.

Uczniowie w ciekawy sposób zdobywali wiedzę o skutkach nieprawidłowego odżywiania się. Ważne informacje mogli uzyskać od zaproszonego doradcy żywieniowego – pana Bartłomieja Pawlaczyka, z plakatów informacyjnych wywieszonych na drzwiach gabinetów oraz podczas lekcji wychowawczych i biologii.

Wszyscy wiemy, że wiedzę najlepiej zdobywać w sposób praktyczny.

Każda klasa pod opieką wychowawcy przygotowała półmisek zdrowych przekąsek w postaci przeróżnych owoców, warzyw i orzechów. Wystawione na wspólnym stole znikały błyskawicznie. Prym wiedli nasi młodzi kucharze, którzy pod fachowym okiem pana Daniela Makucha przygotowali i pięknie podali warzywa wraz z dipami.

Tradycyjnie w tym dniu wszyscy do szkoły przyszli w strojach sportowych, ponieważ przerwy spędzaliśmy bardzo aktywnie.

Rozgrzewkę przygotowała klasa III ga.

Pani Katarzyna Chorodeńska nie musiała wcale nikogo namawiać do ruchu. Młodzież z wielką werwą ruszyła do tańców.

Klasa VI przygotował pokaz zumby, do której włączyli się również nauczyciele i pracownicy   Ośrodka. Ponieważ przykład idzie z góry prym wiodła pani dyrektor Teresa Majeran.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Koordynatorki: Anna Dancewicz, Aleksandra Gusiacka, Teresa Żelechowska

 

Możliwość komentowania Szkolny Dzień Walki z Otyłością została wyłączona

O  G  Ł  O  S  Z  E  N  I  E

Gimnazjum, Szkoła Podstawowa

Półwywiadówka dla szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjum oraz szkoły podstawowej  odbędzie się 10 listopada 2017 r. (piątek) o godz. 12.00.

Planowane jest spotkanie w klasach z wychowawcami i konsultacje z nauczycielami poszczególnych przedmiotów oraz specjalistami.

 

W tym dniu lekcje będą skrócone

           

 

Możliwość komentowania O  G  Ł  O  S  Z  E  N  I  E została wyłączona

Brajlowinka

Biblioteka, Gimnazjum, Szkoła Podstawowa

Od 23 X nazywam się Brajlowinka (Aproksymacja) Pi. Ładnie, prawda? Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wymyślali dla mnie imiona, a zwłaszcza klasie 6 bo to oni są autorami mojego pierwszego imienia. Jak widzicie mam 3 imiona 2 i 3 zawdzięczam pani Kasi od matematyki, bo powstałam 22.07. 2017 r. pod okiem trenera Powertexu w Iwankowej Pracowni. A dzień ten jest właśnie dniem Aproksymacji liczby Pi.
Imię otrzymałam uroczyście na spotkaniu z okazji święta Białej Laski, na którym uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum mogli wysłuchać wspomnień absolwentów i obejrzeć spot reklamowy Ośrodka nakręcony z okazji 70-lecia.
Jak wiecie mieszkam w Bibliotece i będę towarzyszyła pani bibliotekarce w imprezach i spotkaniach przez nią organizowanych.
Teraz jestem gościem na wystawie „Śladami wspomnień”, która znajduje się w czytelni multimedialnej. Zapraszam wszystkich do Biblioteki odwiedźcie mnie. Zapraszam.
Brajlowinka ( Aproksymacja) Pi

Możliwość komentowania Brajlowinka została wyłączona

Spacer w chmurach

Gimnazjum, Ośrodek

21 września uczniowie klasy IIIga i IIIgb gimnazjum udali się do Dolnej Morawy w Czechach. W tej małej górskiej miejscowości na górze Slamnik znajduje się wybudowana w 2015 roku Ścieżka w chmurach. Podczas wjazdu na górę kolejką bardzo wiało i kołysało. W trakcie spaceru w chmurach silny wiatr towarzyszył nam cały czas a pocieszał nas fakt, że wieża została przystosowana by przetrwać wichury do 200km/h.   

Katarzyna Chorodeńska

Możliwość komentowania Spacer w chmurach została wyłączona

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Gimnazjum, Szkoła Podstawowa, Szkoła Policealna, Szkoła Specjalna Przysposabiającą do Pracy, Technikum Masażu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 r. w auli Ośrodka.
Szkoły ponadgimnazjalne – godz. 9.00.
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum – godz. 10.00.
Serdecznie zapraszamy

Możliwość komentowania Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 została wyłączona

Śladami wrocławskich krasnali

Gimnazjum

Uczniowie klasy II gb w roku szkolnym 2016/2017 realizowali projekt edukacyjny zatytułowany: „Śladami wrocławskich krasnali”. 8 czerwca 2017 roku w trakcie Szkolnego Dnia Projektu uczniowie zaprezentowali swoje działania.

Uczestnikami projektu byli: Martyna Bacajewska, Kacper Borczuch, Monika Gajur, Kamil Gorczycki, Jakub Gralicki, Michał Rosiak, Dawid Kurek, Weronika Szynal, Jakub Patroński a opiekunem pani Katarzyna Chorodeńska.

W ramach projektu uczniowie: planowali działania i określali cele projektu,  przygotowali i przeprowadzili ankietę wśród uczniów i nauczycieli naszego Ośrodka,

cykliczne spotykali się z opiekunem grupy, poszukiwali informacji w różnych źródłach, zorganizowali wyjście na ulicę Rajską i Małopolską w celu poszukiwania krasnali znajdujących się  najbliżej naszej szkoły, przygotowali gazetkę o wrocławskich krasnalach, opracowali wyniki ankiety, wzięli udział w wycieczce do Rynku i szukali wylosowanych krasnali, pozyskali materiały promocyjne z Biura Promocji Miasta, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam” poprzez przeczytanie z podziałem na role najmłodszym uczniom naszego Ośrodka bajki „A kula ani drgnie”, przygotowali prezentację multimedialną o projekcie oraz zaprezentowali swoje działania w trakcie Szkolnego Dnia Projektu.

Katarzyna Chorodeńska

Możliwość komentowania Śladami wrocławskich krasnali została wyłączona

„Aktywny Samorząd”

Gimnazjum, Internat Dzieci, Internat Młodzieży, Liceum Ogólnokształcące, Ośrodek, Szkoła Podstawowa, Szkoła Policealna, Technikum Masażu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa

W dniu zakończenia roku szkolnego, tj. 23 czerwca od godziny 9.00 przy stołówce będzie stanowisko firmy Altix, gdzie będzie można uzyskać wszelkie informacje odnośnie ubiegania się o dofinansowanie w ramach programu „Aktywny Samorząd”. Program ten umożliwia uzyskanie dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania dla niewidomych i słabowidzących.

Marcin Jarosz

Możliwość komentowania „Aktywny Samorząd” została wyłączona

Zakończenie roku szkolnego

Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Podstawowa, Szkoła Policealna, Szkoła Specjalna Przysposabiającą do Pracy, Technikum Masażu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Zakończenie roku szkolnego

2016/17

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

godz.  900 

 SZKOŁA PODSTAWOWA  nr 122

GIMNAZJUM nr 60

 

  23 czerwiec 2017r.              godz. 1000

aula szkolna

 

Możliwość komentowania Zakończenie roku szkolnego została wyłączona

Szkolny konkurs Szansa na sukces 2017

Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Policealna, Szkoła Specjalna Przysposabiającą do Pracy, Technikum Masażu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa

W dniu 1.06. 2017 roku od godz. 11.30 w auli naszego Ośrodka odbyła się 24  edycja Festiwalu Piosenki pod hasłem Szansa na sukces. Tym razem do konkursu wokalnego zgłosiło się 21 wykonawców w dwóch kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum oraz Szkoły Ponadgimnazjalne.

Wszyscy wykonawcy pomimo tremy stanęli na wysokości zadania. Niektóre prezentacje cieszyły się szczególnie dużym aplauzem i współudziałem widowni, która śpiewała, klaskała i dopingowała swoich faworytów. Przebieg festiwalu uświetnił występ Witolda Kaniuczaka, który zaprezentował się w repertuarze fortepianowym.

Podczas obrad Jury swój mini recital zaprezentował nasz uczeń  klasy III Gimnazjum -Kuba Czarnecki. Były to jego autorskie opracowania piosenek w stylu rap. Piosenki wywarły duże wrażenie na słuchających i pomimo  dwugodzinnej dawki muzyki słuchano go z dużym zainteresowaniem.

Po burzliwych obradach, Jury w składzie- pani: Teresa Majeran, Żaneta Suboczewska, Agnieszka Szubert, Krzysztof Rodak a także absolwentka naszego Ośrodka Anna Wereszczyńska oraz muzyk i wokalistka Ewa Domańska- ogłosiło swój werdykt, pogratulowało występów wszystkim uczestnikom a następnie wręczyło dyplomy i nagrody.

 

 Kategoria Szkoła Podstawowa:

I miejsce- Natalia Jarosz

II miejsce- Wiktoria Łukomska

III miejsce- Wiktor Manuszak

Wyróżnienie:  duet Kinga Witkowska i Martyna Franiak

 

Kategoria Gimnazjum i Szkoły Ponadgimnazjalne.

I miejsce- Weronika Szynal

II miejsce- Filip Krajc

III miejsce- Dominika Jabłońska

Wyróżnienia: Adam Smutek, Mateusz Bronowicki, Dariusz Starmach

Nagrodę publiczności otrzymał Wiktor Manuszak.

Wszystkie nagrody dla laureatów Festiwalu ufundowało Stowarzyszenie Widnokrąg.

Na uwagę zasługuje fakt, że obsługą techniczną- nagłośnieniem i oświetleniem sceny zajmował się nasz absolwent Rafał Kondraciuk. Współprowadzącą wraz ze mną  była uczennica Technikum Masażu Sylwia Herner, która wcieliła się w rasową prezenterkę Festiwalu Eurowizja. Uczniowie klasy V pomagali niewidomym kolegom wejść na scenę i ustawić się przy mikrofonie. Wszyscy współpracowali ze sobą a impreza nabierała rozpędu. Dostarczyła wielu wzruszeń, przeżyć artystycznych i przebiegła w sposób sprawny za co wszystkim bardzo dziękuję.

Barbara Włosiniak

Możliwość komentowania Szkolny konkurs Szansa na sukces 2017 została wyłączona

Szkoła cyfrowo bezpieczna – relacja

Gimnazjum, Ośrodek, Szkoła Podstawowa

6 czerwca uczniowie klasy VI szkoły podstawowej oraz klas IG, IIGa, IIGb, IIIG uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu cyfrowo-bezpieczni. Zajęcia poprowadziła Pani Aleksandra Mikulska.

Tak jak w życiu codziennym dziecko nabywa szereg umiejętności dających mu możliwość funkcjonowania, tak i w świecie wirtualnym konieczne jest posiadanie pewnego zasobu kompetencji. Niepodważalne jest to, że internet i technologie informatyczne niosą ze sobą wiele korzyści, ale także i zagrożeń. Uczestnicy wtorkowego spotkania edukacyjnego mieli okazję, aby szerzej zapoznać się z niebezpieczeństwami świata wirtualnego i sposobami adekwatnego reagowania.

W kolejnym roku szkolnym jako mentor cyfrowego bezpieczeństwa będę prowadził zajęcia dla poszczególnych klas, gdzie skupimy się na bardziej szczegółowej analizie różnych zjawisk oraz profilaktyce. Świat wirtualny podlega bardzo intensywnym zmianom, dlatego istotne jest bieżące monitorowanie sytuacji i podejmowanie adekwatnych działań.

Marcin Jarosz

Możliwość komentowania Szkoła cyfrowo bezpieczna – relacja została wyłączona
« Starsze wpisy


  • O stronie

    Logo OśrodkaWitamy na stronie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu. Działamy od 1947 roku!

    English version About us [pdf]

    deutsch Über uns [pdf]