Przeglądasz archiwa kategorii Internat Dzieci.

Urodziny świetlicy !!

Internat Dzieci

4 czerwca 2019 roku w świetlicy dla uczniów dojeżdżających w DSOSW nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących pojawił się tort, świeczki i słychać było składanie życzeń….

bo znowu minął rok …. i po raz  kolejny spotkaliśmy się przy zastawionych stołach aby wspólnie uczcić czas wspólnej zabawy i pracy. Uczniowie i wychowawczynie przy jednym stole, życzyliśmy sobie uśmiechu, „grzecznych dzieci”, wzajemnego słuchania i dużo zabawy.  Były niespodzianki i smakołyki, bawiliśmy się razem i przypominaliśmy sobie ważne informacje o świetlicy, o ośrodku i ludziach, których spotykamy na korytarzach. Rozmawialiśmy o naszej patronce Marii Grzegorzewskiej dla której los dzieci niepełnosprawnych niewidomych i słabowidzących był bardzo ważny.

Dziękujemy rodzicom, których wsparcie, pomogło nam cieszyć się nowymi namiotami do zabawy i zestawem do gry w boule. Do zobaczenia za rok….

Małgorzata Nowak, Agnieszka Szuszkiewicz, Edyta Szymczyk -Czechowicz, Teresa Żelechowska

 

 

 

 

Możliwość komentowania Urodziny świetlicy !! została wyłączona

„Świąteczne warsztaty dla rodziców i dzieci”

Internat Dzieci, Ośrodek

7 grudnia 2018 r. spotkaliśmy się po raz kolejny z chętnymi do twórczych zajęć rodzicami i dziećmi. Dziękujemy tym, którzy poświęcili swój czas na spotkanie w świetlicy. Zapachniało świętami nie tylko z powodu pierniczków, robiliśmy wspólnie  świąteczne szyszkowe choinki oraz Rudolfa czyli różne odmiany reniferów na choinkę. Była możliwość wymiany sposobów na sprawne odrabianie lekcji i wspólne czytanie. wszystkim życzymy udanych Świąt Bożego Narodzenia… i do zobaczenia na kolejnych warsztatach.                                         MN

Możliwość komentowania „Świąteczne warsztaty dla rodziców i dzieci” została wyłączona

URODZINY ŚWIETLICY 2018

Internat Dzieci

            We wtorek 24 kwietnia 2018 roku nasza świetlica dla dzieci niewidomych i słabo widzących obchodziła po raz kolejny swoje święto. Przez cały dzień panie ze świetlicy prowadziły różne zabawy oraz konkursy dotyczące funkcjonowania świetlicy. Uczniowie utrwalali sobie znajomość imion i nazwisk osób pracujących w Ośrodku, przypominali zasady obowiązujące w świetlicy i wspominali co już w tym roku się wydarzyło i ile wspólnie przeżyliśmy. Nasze kochane mamy przygotowały pyszne torty. Mama Szymka zrobiła tort „Kinder Jajko”, a mama Rafała „Borówkowe Szaleństwo”. Przy piosence „Sto lat”, grającej świeczce oraz fontannie zimnych ogni wszyscy próbowaliśmy zgasiliśmy świeczki na torcie
aby w końcu zdegustować pyszne słodkości. Czym byłyby urodziny bez prezentu? Nasza świetlica dostała piłkę oraz zestaw klocków lego. Wszystkim bywalcom świetlicy tym małym
i tym dużym życzymy wspaniałej zabawy i miłych chwil spędzonych w naszej świetlicy… do zobaczenia za rok.

Możliwość komentowania URODZINY ŚWIETLICY 2018 została wyłączona

KONCERT KOLĘD

Internat Dzieci

We wtorek 30 stycznia 2018 roku w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących we Wrocławiu odbył się koncert kolęd w wykonaniu mieszkanek Domu Opieki Społecznej z ul Objazdowej. Panie pod opieką terapeutów zajęciowych zaśpiewały tradycyjne kolędy, takie jak Wśród nocnej ciszy, Dzisiaj w Betlejem czy W żłobie leży. Publiczność naszego Ośrodka nagrodziła brawami cały występ, a uczniowie kierunku kucharz przygotowali słodką niespodziankę dla występujących. Po koncercie uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy zaprosili podopieczne DPS do karnawałowej zabawy. Były tańce, zabawy przy muzyce i konkursy wokalno- taneczne. Wspólnie poznaliśmy zabawy „Jawor”, „Liczba siedem”, czy „Muzykant Konszabelant”. Bardzo dziękujemy za spotkanie paniom z Domu Opieki Społecznej i zapraszamy do wspólnej zabawy za rok z uczniami ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

Edyta Szymczyk

Możliwość komentowania KONCERT KOLĘD została wyłączona

BAL U PANA KLEKSA

Internat Dzieci

10 stycznia 2018r. w DOSW nr 13 we Wrocławiu dla Niewidomych i Słabowidzących  odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 0-V Szkoły Podstawowej.  Na bal zaprosił Pan Kleks (w postać wcieliła się z wdziękiem p. Edyta Szymczyk) i Adaś Niezgódka  (p. Małgosia Nowak). Na zabawie gościła i super zabawiała nas orkiestra policyjna z Komendy Miejskiej we Wrocławiu. Tańczono w różnych konfiguracjach: w kółeczku, w parach oraz wężykiem. Nie zabrakło też konkursów tanecznych oraz sprawdzających czy dorośli to pamiętają lekturę „Akademia Pana Kleksa”. Wszyscy podczas balu nauczyli się swoich nowych imion zaczynających się na literkę ”A” , sprawdzili czy odważą się przejść przez komin do akademii. Pan Kleks hojnie rozdawał piegi, które można było zjeść ze smakiem. Na pożegnanie uczestnicy balu i pomagający rodzice oraz dziadkowie wybrali sobie maskotkę. Wszyscy z tęsknotą czekamy na kolejną zabawę…..

świetlica

Możliwość komentowania BAL U PANA KLEKSA została wyłączona

ŚWIETLICOWE WARSZTATY ŚWIĄTECZNE DLA RODZICÓW

Internat Dzieci

08 grudnia 2017 roku późnym popołudniem w Świetlicy dla uczniów Szkoły Podstawowej odbyły się świąteczne warsztaty artystyczne dla dzieci. Podczas spotkania oprócz prac plastycznych- robiliśmy papierowe choinki i szklane lampiony, rodzice mogli porozmawiać z panią pedagog Beatą Urbańczak. Gościem specjalnym warsztatów była pani Marysia Partyka- doświadczony tyflopedagog. Dzieliła się ona swoją wiedzą oraz podpowiadała rodzicom jak usprawnić dłonie dzieci. Wspólne zabawy dla dzieci i rodziców- jak wesoło razem spędzać czas prowadziła pani Edyta Szymczyk. O ważnej umiejętności dla naszych uczniów- orientacji przestrzennej i samodzielnym poruszaniu się, starała się zapoznać pani Małgorzata Nowak. Dzieci i rodzice bardzo mile i aktywnie spędzili piątkowy przedświąteczny czas. Już teraz zapraszamy na wiosenne warsztaty do świetlicy.

Edyta Szymczyk

Możliwość komentowania ŚWIETLICOWE WARSZTATY ŚWIĄTECZNE DLA RODZICÓW została wyłączona

„Noc w świetlicy”

Internat Dzieci

Po raz kolejny już a w tym roku 13 czerwca 2017 roku we wtorek miało miejsce niezwykłe wydarzenie. 11 śmiałków zamiast po lekcjach wrócić do domu zostało na noc w internacie w Ośrodku dla Niewidomych i Słabowidzących we Wrocławiu. Jak zawsze było wiele atrakcji; sprawdzaliśmy jak długa jest ul. Kamiennogórska, czy w Kinder Planecie rzeczywiście można się super bawić i czy pizza zamówiona przez telefon smakuje lepiej w internacie niż w domu. Potem przyjęci pod gościnne skrzydła koleżanek i kolegów spędziliśmy cudowną noc. Jako pierwsi wstali Krystian i Igor, cała reszta też nie miała kłopotów z pobudką. Fajnie było nie wsiadać do busa, tylko w kapciach po śniadaniu iść do szkoły. Pewnie z niektórymi spotkamy się za rok… do zobaczenia.

Świetlica

Możliwość komentowania „Noc w świetlicy” została wyłączona

„Aktywny Samorząd”

Gimnazjum, Internat Dzieci, Internat Młodzieży, Liceum Ogólnokształcące, Ośrodek, Szkoła Podstawowa, Szkoła Policealna, Technikum Masażu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa

W dniu zakończenia roku szkolnego, tj. 23 czerwca od godziny 9.00 przy stołówce będzie stanowisko firmy Altix, gdzie będzie można uzyskać wszelkie informacje odnośnie ubiegania się o dofinansowanie w ramach programu „Aktywny Samorząd”. Program ten umożliwia uzyskanie dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania dla niewidomych i słabowidzących.

Marcin Jarosz

Możliwość komentowania „Aktywny Samorząd” została wyłączona

URODZINY ŚWIETLICY

Internat Dzieci

26 kwietnia 2017 roku świetlica dla uczniów szkoły podstawowej obchodziła swoje kolejne urodziny. W tym roku p. Małgosia i p. Edyta postanowiły przygotować uroczystość pod hasłem „wiem co jem”. Z tej okazji na urodzinowym stole był zdrowy tort; Igor z Adrianem samodzielnie wykonali nutellę oraz serek ze szczypiorkiem lub rzodkiewką, były owocowe jeżyki i marchewkowe babeczki. Uczniowie ze szkoły podstawowej w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących musieli także wykazać się znajomością zagadnień dotyczących świetlicy. Najtrudniejszym zadaniem do rozwiązania było ustalenie, które urodziny obchodzimy? Jak to na urodzinach nie obyło się bez tortu, urodzinowych świeczek, fajerwerków. Dużą niespodziankę zrobiła grupa wokalna pod kierunkiem p. Grażynki i p. Ireny, która zaśpiewała piosenkę o świetlicy. Wszystkim przybyłym gościom, a szczególnie p. dyrektor Teresie Majeran bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok. 

Edyta Szymczyk

Możliwość komentowania URODZINY ŚWIETLICY została wyłączona

Dzień Mamy i Taty 26.05.2017r

Internat Dzieci

26 maja 2017 r uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Ośrodku dla Niewidomych i Słabowidzących zaprosili swoich rodziców na wyjątkowe święto- Dzień Mamy i Dzień Taty. Wszystkie dzieci  w odświętnych strojach zabrali swoich rodziców w podróż Bajkolotem. Uczniowie byli na wyspie recytacji, śpiewu, tańca i zagadek. Wszyscy dobrze się bawili a na zakończenie dzieci wręczyły swoim ukochanym i wspaniałym rodzicom samodzielnie przygotowane kwiaty. Wszystkim mamusiom i tatusiom życzymy uśmiechu i wytrwałości w wychowaniu wspaniałych dzieci.

Edyta Szymczyk

Możliwość komentowania Dzień Mamy i Taty 26.05.2017r została wyłączona
« Starsze wpisy


  • O stronie

    Logo OśrodkaWitamy na stronie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu. Działamy od 1947 roku!

    English version About us [pdf]

    deutsch Über uns [pdf]