Przeglądasz archiwa kategorii Internat Dzieci.

„Noc w świetlicy”

Internat Dzieci

Po raz kolejny już a w tym roku 13 czerwca 2017 roku we wtorek miało miejsce niezwykłe wydarzenie. 11 śmiałków zamiast po lekcjach wrócić do domu zostało na noc w internacie w Ośrodku dla Niewidomych i Słabowidzących we Wrocławiu. Jak zawsze było wiele atrakcji; sprawdzaliśmy jak długa jest ul. Kamiennogórska, czy w Kinder Planecie rzeczywiście można się super bawić i czy pizza zamówiona przez telefon smakuje lepiej w internacie niż w domu. Potem przyjęci pod gościnne skrzydła koleżanek i kolegów spędziliśmy cudowną noc. Jako pierwsi wstali Krystian i Igor, cała reszta też nie miała kłopotów z pobudką. Fajnie było nie wsiadać do busa, tylko w kapciach po śniadaniu iść do szkoły. Pewnie z niektórymi spotkamy się za rok… do zobaczenia.

Świetlica

Możliwość komentowania „Noc w świetlicy” została wyłączona

„Aktywny Samorząd”

Gimnazjum, Internat Dzieci, Internat Młodzieży, Liceum Ogólnokształcące, Ośrodek, Szkoła Podstawowa, Szkoła Policealna, Technikum Masażu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa

W dniu zakończenia roku szkolnego, tj. 23 czerwca od godziny 9.00 przy stołówce będzie stanowisko firmy Altix, gdzie będzie można uzyskać wszelkie informacje odnośnie ubiegania się o dofinansowanie w ramach programu „Aktywny Samorząd”. Program ten umożliwia uzyskanie dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania dla niewidomych i słabowidzących.

Marcin Jarosz

Możliwość komentowania „Aktywny Samorząd” została wyłączona

URODZINY ŚWIETLICY

Internat Dzieci

26 kwietnia 2017 roku świetlica dla uczniów szkoły podstawowej obchodziła swoje kolejne urodziny. W tym roku p. Małgosia i p. Edyta postanowiły przygotować uroczystość pod hasłem „wiem co jem”. Z tej okazji na urodzinowym stole był zdrowy tort; Igor z Adrianem samodzielnie wykonali nutellę oraz serek ze szczypiorkiem lub rzodkiewką, były owocowe jeżyki i marchewkowe babeczki. Uczniowie ze szkoły podstawowej w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących musieli także wykazać się znajomością zagadnień dotyczących świetlicy. Najtrudniejszym zadaniem do rozwiązania było ustalenie, które urodziny obchodzimy? Jak to na urodzinach nie obyło się bez tortu, urodzinowych świeczek, fajerwerków. Dużą niespodziankę zrobiła grupa wokalna pod kierunkiem p. Grażynki i p. Ireny, która zaśpiewała piosenkę o świetlicy. Wszystkim przybyłym gościom, a szczególnie p. dyrektor Teresie Majeran bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok. 

Edyta Szymczyk

Możliwość komentowania URODZINY ŚWIETLICY została wyłączona

Dzień Mamy i Taty 26.05.2017r

Internat Dzieci

26 maja 2017 r uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Ośrodku dla Niewidomych i Słabowidzących zaprosili swoich rodziców na wyjątkowe święto- Dzień Mamy i Dzień Taty. Wszystkie dzieci  w odświętnych strojach zabrali swoich rodziców w podróż Bajkolotem. Uczniowie byli na wyspie recytacji, śpiewu, tańca i zagadek. Wszyscy dobrze się bawili a na zakończenie dzieci wręczyły swoim ukochanym i wspaniałym rodzicom samodzielnie przygotowane kwiaty. Wszystkim mamusiom i tatusiom życzymy uśmiechu i wytrwałości w wychowaniu wspaniałych dzieci.

Edyta Szymczyk

Możliwość komentowania Dzień Mamy i Taty 26.05.2017r została wyłączona

WIOSENNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE

Internat Dzieci

31 marca 2017 roku w świetlicy dla uczniów szkoły podstawowej w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 13dla Niewidomych i Słabowidzacych odbyły się „Wiosenne warsztaty artystyczne”. Razem z rodzicami spędziliśmy czas, bawiąc się wspólnie w zabawy integracyjne i pracując, efektem były wesołe kurczaki, które zdobią okno w świetlicy oraz dekorują domy uczestników warsztatów. Rodzice podczas spotkania mieli okazję do rozmowy z Panią Psycholog oraz do doświadczenia jak widzą „nasze dzieci”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, rodzicom, dzieciom, koleżankom za pomoc i aktywną postawę podczas „Wiosenny warsztatów artystycznych” i… czekamy za rok na kolejne spotkanie.

Edyta Szymczyk-Czechowicz, Małgorzata Nowak, Teresa Żelechowska

Możliwość komentowania WIOSENNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE została wyłączona

Koncert Walentynkowy

Gimnazjum, Internat Dzieci, Internat Młodzieży, Liceum Ogólnokształcące, Nauczyciele, Szkoła Podstawowa, Szkoła Policealna, Szkoła Specjalna Przysposabiającą do Pracy, Technikum Masażu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa

W dniu 9 lutego 2017 r. w auli odbył się Koncert Walentynkowy z udziałem sześciorga nauczycieli wspomaganych dodatkowo przez  dwóch uczniów – Kacpra Kowalewskiego i Jarka Klepsza. Swoje możliwości wokalne w szlagierach miłosnych zaprezentowały Panie : Dorota Błażków, Małgorzata Rutkowska, Barbara Włosiniak oraz panowie : Czesław Wszędybył, Krzysztof Rodak i Andrzej Karpiński.  Zabawa była przednia 🙂


 

 

 

 

 

 

 

 

Możliwość komentowania Koncert Walentynkowy została wyłączona

PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY

Gimnazjum, Internat Dzieci, Szkoła Podstawowa, Szkoła Specjalna Przysposabiającą do Pracy

30 listopada 2016 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Specjalnej Szkoły Przysposabiającej do Pracy w DSOSW nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących uczestniczyli w Przeglądzie Artystycznym. W tym roku oprócz występów Olgi, Wojtka, Moniki, Adama i Maksa, którzy recytowali wiersze i śpiewali piosenki wystąpił absolwent Mateusz, który przygotował koncert muzyki disco polo. Przegląd Artystyczny miał formę warsztatową, w której uczniowie niewidomi i słabowidzący odwiedzili Zosię Samosię, gdzie dobierali strój odpowiedni do pory roku. Na stanowisku Magiczne drzewo powstały drzewa, każde obrazowało inną pogodę. Stanowisko krzyżówkowo wymagało doskonałej znajomości techniki czytania i pisania. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia w kuchence nazwane Kuchenne Rewolucje. Tu powstało coś smacznego: sałatka owocowa, mus z mango i nasionek chia, pasta jajeczna i pasta z tuńczyka i oliwek. Jak co roku Przegląd organizowany jest w andrzejki, dlatego nie mogło się obyć bez wróżb i magii. Dziękuję wróżką: Izie, Milenie i Oli za wspaniałe czarodziejskie przepowiadanie przyszłości.

Edyta Szymczyk

Możliwość komentowania PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY została wyłączona

MIKOŁAJ

Gimnazjum, Internat Dzieci, Szkoła Podstawowa

We wtorek 6 grudnia 2016 roku  jak co roku uczniowie pod kierunkiem pań ze świetlicy przygotowali spotkanie z Mikołajem. W tym roku nasz ukochany święty zostawił klasom listy w których napisał co należy zrobić, aby spotkanie się odbyło. Klasy młodsze odszukiwały elementy stroju, który Mikołaj w tym wszystkim gdzieś zgubił. Klasy IV- VI Szkoły Podstawowej oraz uczniowie Gimnazjum nr 60 dla Niewidomych i Słabowidzących wykonywały łańcuch na choinkę, przygotowały prezent dla Mikołaja, zrobiły okulary, a nawet stworzyły piosenkę. Oto fragment:

Mikołaju Mikołaju przybądź do naszego kraju. Przynieś prezenty dla każdego dla dużego i małego. Ref: Pada śnieg pada śnieg

Mikołaj wrzuca piąty bieg

Jedzie, jedzie z prezentami

I z nowymi kawałkami..

Śnieżne bity na głośnikach, pełno prezentów w ciągnikach. Byłeś grzeczny to dostaniesz prezent i drugie śniadanie.”

Gdy wszyscy zgłosili się na aulę uczniowie świetlicy oraz zespół „Przed Czasem” zaprezentowali program słowno- muzyczny przy którym pojawili się Mikołaje. Tak, tak Mikołaje, bo było ich dwóch. Jeden bardziej święty, a drugi z choinkowymi okularami przywiózł prezenty dla uczniów szkoły podstawowej, których fundatorem była Fundacja Tesco Dzieciom.

Świetlica

Możliwość komentowania MIKOŁAJ została wyłączona

Dzień dyni w SPP

Internat Dzieci, Szkoła Specjalna Przysposabiającą do Pracy

24 października 2016 roku uczniowie z dysfunkcją wzroku ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy zaprosili kolegów z gimnazjum na Święto Dyni. W tym roku nasi uczniowie degustowali potrawy oczywiście z dyni, była zupa dyniowa, ciasto dyniowe i mus jabłkowo- dyniowy. Panie zapoznały uczniów z walorami dyni, przybliżyły historię podróży tego warzywa do Europy, wymieniliśmy się przepisami na potrawy z dyni. Młodzież przygotowała dyniowe stwory potwory. Najbardziej zaangażował się Wojtek i Ola w wydrążanie pestek. Na uznanie zasługuje także Kuba i Adam, którzy dzielnie malowali papierowe dynie. Zabawa była udana i do zobaczenia za rok.

Edyta Szymczyk

Możliwość komentowania Dzień dyni w SPP została wyłączona

JESIEŃ W ŚWIETLICY

Internat Dzieci, Szkoła Podstawowa

Świetlica dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 122 dla uczniów Niewidomych i Słabowidzących czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-16.00. Jesień dla naszych uczniów była nie tylko pracowita w szkole, ale także podczas zajęć świetlicowych. Każdy dzień to w tym roku inne zajęcia: porusz umysł, zbiórki zuchowe, zajęcia plastyczne, spotkanie z książką czy gry towarzyskie. Oprócz zajęć cyklicznych uczniowie z dysfunkcją wzroku październik w świetlicy spędzili pod hasłem: marchewka, dynia, kapusta czy grzybowe urodziny miesiąca. Spotkania z warzywami uczyły dzieci jak ważne są one w diecie każdego z nas. Najmłodsi wychowankowie gotowali zupę z dyni, piekli marchewkowe babeczki oraz kisili kapustę. W świetlicy każdy znajdzie coś dla siebie- budowle z klocków postaci z ulubionej bajki „Psi Patrol”, gra w cymbergaja, w czasie wolnym czytamy książki, układamy obrazki czy jemy śniadanko.

 

Możliwość komentowania JESIEŃ W ŚWIETLICY została wyłączona
« Starsze wpisy


  • O stronie

    Logo OśrodkaWitamy na stronie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu. Działamy od 1947 roku!

    English version About us [pdf]

    deutsch Über uns [pdf]