blind.wiki

Gimnazjum, Internat Dzieci, Internat Młodzieży, Ośrodek, Technikum Masażu

Od 18 października w Ośrodku ruszyły warsztaty prowadzone w ramach międzynarodowego projektu blind.wiki. Pomysłodawcą przedsięwzięcia i osobą prowadzącą warsztaty jest hiszpański artysta Antoni Abadzawsze. Aplikacja blind.wiki przeznaczona jest do tworzenia wirtualnej mapy miasta Wrocław, na której użytkownicy pozostawiają głosowe informacje dotyczące miejsc kultury, środków komunikacji, czy też innych istotnych kwestii.

Uczniowie Ośrodka, którzy biorą udział w projekcie mają okazję, aby wykorzystać technologie mobilne (pobieranie i instalowanie aplikacji, jej zastosowanie), które w coraz większym stopniu są obecne w codziennym życiu. Z drugiej strony zajęcia stanowią okazję do lepszego poznania różnych miejsc we Wrocławiu i spojrzenia na przestrzeń miejską także w aspekcie rewalidacyjnym. Osoby niepełnosprawne bardzo często zmagają się z wieloma trudnościami powodowanymi nieprzemyślanymi decyzjami urbanistycznymi. Tworzenie wirtualnej mapy miasta przez osoby z problemami widzenia może stać się punktem wyjścia do dyskusji, refleksji nad „dostępnością” przestrzeni miejskiej.

Dodać należy jeszcze, iż projekt blind.wiki realizowany jest pod patronatem Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

 

Marcin Jarosz

Możliwość komentowania blind.wiki została wyłączona


  • O stronie

    Logo OśrodkaWitamy na stronie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu. Działamy od 1947 roku!

    English version About us [pdf]

    deutsch Über uns [pdf]