„PIĘĆ SKARBÓW POD WIELKIM ŚNIEGIEM”

Szkoła Podstawowa

25 października uczniowie klas I-III oraz IV-V szkoły podstawowej za sprawą organizatorów spektaklu „Pięć skarbów pod wielkim śniegiem” udali się w niezwykłą wyprawę w Himalaje. Wystarczyła tylko odrobina wyobraźni i piękne, polisensoryczne dekoracje, by za sprawą znakomitych górskich przewodniczek – pani Oli i pani Kaliny znaleźć się na ośnieżonych szczytach mroźnych wielotysięczników.

Przygoda naszych uczniów rozpoczęła się w namiocie rozstawionym na górskiej łące. Zrelaksowani zapachem pachnącego siana i orientalnych przyprawach, głosów owiec oraz grą na niezwykłych instrumentach, wyruszyli w niebezpieczną misję. Wezwał ich na ratunek zagubiony turysta, któremu udało się z nimi skontaktować za pomocą krótkofalówki. W drogę zabrali plecaki, a w nich – na pamiątkę z pobytu na łące – ukryli pierwszy ze skarbów – cynamon. Turysta wzywał ich dźwiękiem legendarnych bębnów niosących ratunek zaginionym w górach.

Mocno obwiązani liną, żeby się nie pogubić w śnieżnej zawiei, nasi podróżnicy musieli ukryć się na pewien czas w górskiej jaskini. Tam przeczekali burzę i poznali tajniki działania rozmaitych instrumentów. W dalszą podróż każdy zabrał ze sobą gładki, kryształowy kamyczek przynoszący szczęście. Kiedy burza ucichła, dotarli na szczyt góry. Tam wykonali taniec wiatru i zagrali na deszczowym kiju. Odnaleźli zaginionego Hioka, który nie zabrał z domu mapy i zlekceważył ostrzeżenia, by nie wychodzić w góry podczas złej pogody. Hiok okazał się utalentowanym perkusistą. Nauczył dzieci, jak działa perkusja i każdemu pozwolił na niej zagrać. W zamian za to dzieci bezpiecznie sprowadziły go z powrotem na pachnącą łąkę.

Pożegnaniom i uściskom nie było końca. Hiok i przewodniczki pozostali w górach wraz z pięcioma skarbami – powietrzem, zapachami, śniegiem, dźwiękami i skałami. A dzieci wróciły do rzeczywistości, zachowując na pamiątkę swoje górskie plecaki i przynoszące wspomnienia oraz szczęście podarunki – laskę cynamonu, gładki kamyczek i buteleczkę z himalajską solą.

To była niesamowita przygoda!

 

Agnieszka Sokołowska

Możliwość komentowania „PIĘĆ SKARBÓW POD WIELKIM ŚNIEGIEM” została wyłączona


  • O stronie

    Logo OśrodkaWitamy na stronie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu. Działamy od 1947 roku!

    English version About us [pdf]

    deutsch Über uns [pdf]