Są u nas życzliwi i wolontariusze

Ośrodek

28 listopada 2017 po raz pierwszy nasz Ośrodek uczestniczył w happeningu z okazji Dnia Życzliwości i Dnia Wolontariatu organizowanym corocznie przez Partnerstwo dla Leśnicy.
W pierwszej części spotkania poznaliśmy osoby najbardziej życzliwe w okolicznych szkołach i placówkach. Nominowani do tego zaszczytnego tytułu odebrali dyplomy na scenie w Centrum Kultury „Zamek”. Na forum zebranej społeczności pani Magdalena Lejkam z ZTPS Nr 2 w Leśnicy odczytała czym zasłużył się każdy nagrodzony.
Wybory Życzliwego kolegi / koleżanki wygrali:
– w szkole podstawowej Wiktor Manuszak z kl. VII B oraz Wiktoria Łukomska z kl. VI A
– w gimnazjum Jędrzej Mandat z kl. III A i Weronika Szewczyk z kl. II A
Najbardziej życzliwi wśród nauczycieli są pani mgr Agnieszka Sokołowska-Kasperiuk w szkole podstawowej i pani mgr Magdalena Kurek w gimnazjum.
Do nagrody życzliwej i przyjaznej instytucji dla Ośrodka Dyrekcja wytypowała Wrocławskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Niewidomych. Podziękowanie wraz z dyplomem za całokształt wieloletnich działań wspierających naszych wychowanków i placówkę odebrał Prezes Stowarzyszenia – pan mgr Andrzej Marciniak.
Wszyscy zaśpiewaliśmy piosenkę (na melodię „Sokoły”, słowa były wyświetlane na ekranie) z refrenem:
„ Hej, hej przyjaciele
Życie niesie ze sobą trosk wiele,
Więc gdy pragniesz być szczęśliwy,
To dla innych bądź życzliwy.”
Po części artystycznej reprezentanci wolontariatów działających w poszczególnych szkołach przedstawiali swoje osiągnięcia. Obejrzeliśmy też piękną prezentację multimedialną pt. „Formuła Dobra” (o pomocy na rzecz Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska). Nie brakowało zachęt do włączania się w bezinteresowne pomaganie. Na zakończenie drużyny wolontariuszy wzięły udział w quizie o Wolontariacie.
Teresa Żelechowska

Możliwość komentowania Są u nas życzliwi i wolontariusze została wyłączona


  • O stronie

    Logo OśrodkaWitamy na stronie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu. Działamy od 1947 roku!

    English version About us [pdf]

    deutsch Über uns [pdf]