XVII edycja Ogólnopolskiej Akcji Szlachetnej Paczki „Lubię ludzi”, a w naszym miejscu nauki i pracy edycja VII, zakończona sukcesem!!!

Ośrodek

 

Niech relacja z wręczenia przygotowanych przez nas paczek będzie dowodem, że droga koleżanko, kolego Twój czas, grosz, złotówka, stówka, została właściwie zainwestowana, zakupiony produkt naprawdę potrzebującemu przekazany, a nie zmarnowany.

A oto ona:

„Pani Barbara była zszokowana ilością paczek oraz nowymi meblami. Kiedy wolontariusze wszystkie je wnieśli, zajęli całe 25 metrowe mieszkanie. Na twarzach było widać ogromne poruszenie i radość. Rodzina bardzo się cieszyła, nie kryła wzruszenia. Kiedy Mateusz rozpakowywał paczki, co chwilę krzyczał: „Mamo, popatrz! To dla nas!”. Nie mógł uwierzyć, że tyle paczek przynieśli wolontariusze. Syn najbardziej ucieszył się z telefonu i artykułów plastycznych, ponieważ tak dużej ich ilości jeszcze na oczy nie widział. Ciągle wpatrywał się z uśmiechem na rzeczy, które wyciągał z paczek. Pani Barbara długo przyglądała się nowym meblom, usiadła nawet na nowy fotel… Jednak emocjom nie było końca, po upływie pół godziny rodzina nadal przeżywała to wydarzenie i podkreślała, że jest w szoku.

Pani Barbara bardzo dziękuje. Nie spodziewała się tak dużej pomocy. Rodzina przekazała Darczyńcom ozdoby świąteczne, które zostały własnoręcznie wykonane przez Mateusza.”

I jeszcze słowa wolontariuszki: „Bardzo dziękuję za dobrą współpracę i okazaną pomoc rodzinie. Wręczanie paczek przygotowanych przez Państwa było dla mnie niezapomnianym przeżyciem. Życzę Państwu Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, dużo ciepłych chwil spędzonych z bliskimi w tym pięknym czasie.”

Paczka jest dziełem uczniów, rodziców i pracowników Ośrodka. Tym wszystkim, którzy nie przeszli obojętnie wobec dziś potrzebującego człowieka, dziękujemy!

Nadmienić w tym miejscu należy, że uczniowie SPP jednogłośnie zadecydowali i przekazali na szlachetną paczkę pieniądze, które pozyskali ze sprzedaży ziół na szkolnym kiermaszu.

W takich zawodach warto występować, bo każdy biorący w nich udział, jest zwycięzcą.

 

Komitet Wolontariuszy Szkolnych

 na rzecz Ośrodka.

„Szlachetna Paczka 2017”.

Możliwość komentowania XVII edycja Ogólnopolskiej Akcji Szlachetnej Paczki „Lubię ludzi”, a w naszym miejscu nauki i pracy edycja VII, zakończona sukcesem!!! została wyłączona


  • O stronie

    Logo OśrodkaWitamy na stronie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu. Działamy od 1947 roku!

    English version About us [pdf]

    deutsch Über uns [pdf]