Szkoła Podstawowa w projekcie „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa”

Ośrodek

Celem ogólnym jest poszerzenie wiedzy i umiejętności nauczycieli, uczniów i rodziców w zakresie korzystania z cyberprzestrzeni oraz właściwego reagowania   na zagrożenia. Dnia 8 maja br. dla uczniów szkoły podstawowej został zorganizowany „Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego”. Organizatorem była pani Edukator: Patrycja Frania-Seniuk. Otrzymaliśmy wiele materiałów: plakaty, prezentacje, filmy i broszury.  Najpierw odbyło się spotkanie  z nauczycielami oraz z uczniami szkoły podstawowej, w ramach tzw. „apelu”. Do udziału w warsztatach na temat cyberbezpieczeństwa wytypowano klasy: IV, V i VI. Uczniowie klasy IV zajęli się problemem ergonomii korzystania z urządzeń elektronicznych oraz  używania ich w sposób bezpieczny dla zdrowia. Klasa V rozmawiała na temat kontaktów z obcymi osobami przez Internet, wysyłania zdjęć i ochrony wizerunku. Natomiast klasa VI rozmawiała o problemie uzależnienia od Internetu. Wrażeń było co nie miara i uczniowie przekonali się o wielu zagrożeniach w świecie nowoczesnej technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Na końcu odbyło się spotkanie pani Edukator z dyrekcją, nauczycielami i specjalistami. Wkrótce odbędzie się również spotkanie z rodzicami na temat „Cyberbezpieczeństwa”.

Teresa Majeran

Możliwość komentowania Szkoła Podstawowa w projekcie „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa” została wyłączona


  • O stronie

    Logo OśrodkaWitamy na stronie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu. Działamy od 1947 roku!

    English version About us [pdf]

    deutsch Über uns [pdf]