Spotkanie młodzieży szkoły ponadgimnazjalnej z Jerzym Górskim (26.03.2019 r.)

Ośrodek

 26 marca odbyło się długo planowane spotkanie z Jerzym Górskim- dla młodzieży szkoły ponadgimnazjalnej- w ramach Programu Profilaktyki.

 Młodzież dobrze przygotowała się do tego spotkania poprzez przeczytanie książki i obejrzenie filmu p.t.  „Najlepszy”.

 Spotkanie było niezwykle ciekawe i inspirujące. Uczniowie  z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem słuchali J. Górskiego. Ponadto chętnie odpowiedzieli na prośbę prelegenta, aby zaprezentować swoje różne umiejętności i talenty (wokalne, recytatorskie czy też instrumentalne).

 Dodatkowo młodzież opowiadała o swoich zainteresowaniach i zamiłowaniach , m.in. sportowych.

  Ku wielkiemu zaskoczeniu nas wszystkich (zarówno uczniów jak i nauczycieli)- Jerzy Górski nie skupił się podczas tego spotkania na temacie uzależnień. Skupił się głównie na pasjach życiowych i wyzwaniach. Próbował przekazać nam wszystkim, że bardzo ważne w życiu jest to, aby właśnie robić coś z pasją. Głównym przesłaniem spotkania były słowa: ”Nie jestem NAJLEPSZY. Ale jeśli coś robię to staram się robić to NAJLEPIEJ jak potrafię.”

 Widać było, że uczniowie byli bardzo poruszeni tym spotkaniem. Chętnie zadawali pytania Jerzemu Górskiemu, chętnie opowiadali o sobie.

 Spotkanie zakończyło się również bardzo nietypowo- meczem w tenisa dźwiękowego, w którym udział wzięli Jerzy Górski oraz nasz uczeń Przemysław Młyński.

 Jestem przekonana, że spotkanie z Jerzym Górskim na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Poznali czym jest prawdziwa PROFILAKYKA- życiem swoimi pasjami, które dają wewnętrzną siłę i chronią od ucieczki w różne uzależnienia.

Anna Rubin

Możliwość komentowania Spotkanie młodzieży szkoły ponadgimnazjalnej z Jerzym Górskim (26.03.2019 r.) została wyłączona


  • O stronie

    Logo OśrodkaWitamy na stronie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu. Działamy od 1947 roku!

    English version About us [pdf]

    deutsch Über uns [pdf]