Toruńskie pierniki

Gimnazjum

W dniu 24 maja uczniowie klasy III Ga wyruszyli na czterodniową wycieczkę  do miasta pierników – Torunia.  Pobyt w Toruniu rozpoczęliśmy wspólnym obiadem, na który zamówiliśmy gigantyczną pizzę o średnicy 70 cm. Pizza prawie nie mieściła się na stole ale także nie zmieściła się w naszych żołądkach. Wieczorem udaliśmy się   na pokaz fontanny multimedialnej z muzyką filmową w tle oraz spontanicznie zatańczyliśmy podczas prezentacji taniec Eleny.

Wycieczka pełna była wrażeń. W drugim dniu wyjazdu w Domu Legend młodzież uczestniczyła w przedstawieniu toruńskich podań i  legend. Uczestnicy wyjazdu wcielali się w role flisaków, króla, giermka, Bachusa i innych. Z panią  Katarzyną – naszą toruńską przewodniczką  zwiedziliśmy starówkę oraz Dom Mikołaja Kopernika.  Wieczorem udaliśmy się do Świątyni NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II.

Trzeci dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy w Żywym Muzeum Piernika, w którym w ciekawy, interaktywny sposób poznaliśmy proces przygotowania ciasta na pierniki oraz każdy z nas mógł upiec własnoręcznie przygotowany piernik. Ciekawym miejscem był Młyn Wiedzy, w którym uczniowie mieli możliwość  przeprowadzania doświadczeń z różnych dziedzin nauki. Tego dnia zwiedziliśmy również niedawno otwartą w Toruniu wystawę – Niewidzialny Dom.

 Doświadczenia i możliwość sprawdzenia się towarzyszyły młodzieży również w wystawach toruńskiego Planetarium:  w Orbitarium- Baza Marsa i w Geodium oraz podczas seansu filmowego w sali kinowej Planetarium. 

Wieczory spędzaliśmy na wspólnej zabawie przy grach w 5 sekund oraz Times up. W ostatni wieczór odbył się konkurs wiedzy o wycieczce.

Możliwość komentowania Toruńskie pierniki została wyłączona


  • O stronie

    Logo OśrodkaWitamy na stronie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu. Działamy od 1947 roku!

    English version About us [pdf]

    deutsch Über uns [pdf]