Myślibórz

Szkoła Podstawowa

27 września 2017r. klasy VIIA i VIIB udały się na jednodniową wycieczkę do Myśliborza. To niewielkie miasteczko w powiecie Jaworskim województwa dolnośląskiego, położone jest na terenie Parku Krajobrazowego „Chełmy”, który obejmuje najcenniejszy z punktu widzenia przyrodniczego fragment Pogórza Kaczawskiego.

Celem wyjazdu była integracja zespołów klasowych. W Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” odbyła się lekcja ”Widziane okiem mikroskopu; mikroskopowe badania gleby i skał”. Zajęcia miały charakter warsztatowy. Pani Ola, nasza nauczycielka  z geografii, miała okazję przekonać się, że jej wysiłki, by wyposażyć nas w wiedzę o świecie, nie poszły na marne.

Uwieńczeniem zajęć był spacer po Wąwozie Myśliborskim. Przemierzając archeologiczną ścieżkę dydaktyczną „Śladami Trzebowian” zlokalizowaliśmy między innymi dwa grody średniowieczne oraz punkty o walorach krajobrazowych, takich jak Małe Organy Myśliborskie i Elfie Skały.

Opadające z drzew pożółkłe liście przypomniały nam o nowej porze roku, jesieni, równie pięknej i uroczej.

Atrakcją Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa jest Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt. To tu znalezione przez człowieka stworzenia, odzyskują siły, zdrowie, by wrócić do swego naturalnego środowiska. Wyjechaliśmy z tego miejsca z cenną wskazówką: Zanim postanowicie zabrać dzikie zwierzę z jego naturalnego domu, upewnijcie się, czy naprawdę potrzebuje Waszej pomocy!

Duża dawka wiedzy i wyczerpujący spacer sprawiły, że nikt nie miał ochoty narzekać, że obiad w pobliskiej restauracji nie smakuje. Najedzeni i uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. 

Pani Marzenko, dziękujemy za zorganizowanie wycieczki!

Urszula Dudczak

Możliwość komentowania Myślibórz została wyłączona


  • O stronie

    Logo OśrodkaWitamy na stronie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu. Działamy od 1947 roku!

    English version About us [pdf]

    deutsch Über uns [pdf]