Tropem wyśmienitych osobliwości!

Ośrodek

Ostatni kwartał starego roku minął nam pod patronatem wielu wybitnych osobliwości.

Rozpoczęliśmy go obchodami XVII Dnia Papieskiego. Myślą przewodnią tego wydarzenia były słowa wybitnego Polaka – Jana Pawła II: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Oprócz gazetki propagującej ideę Działa Nowego Tysiąclecia, budującego żywy pomnik Papieżowi, odbyły się katechezy okolicznościowe, przybliżające nowemu pokoleniu osobę i myśli z jego nauczania. A oto kilka z nich:

„Bóg jest pierwszym źródłem radości i nadziei człowieka.”

„Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.”

„Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi.”

14 października sześcioosobowa grupa uczniów, udając się wraz z wrocławskimi pielgrzymami do Trzebnicy, poznała inną ważną dla Polski, Dolnego Śląska, osobę, Jadwigę Śląską. Była to okazja, by znaleźć się wśród współczesnych fanów tej jakże przedsiębiorczej jak na średniowieczne czasy osoby, a przede wszystkim polecić jej wstawiennictwu obchody 70-lecia naszego Ośrodka. Szczęśliwi, choć zmęczeni, późnym wieczorem powróciliśmy do szkoły.

Szczególna okazją bycia w gronie doskonałych była Uroczystości Wszystkich Świętych. W przededniu tego święta uczniowie uczestniczyli w apelu. Upamiętnił on dzieci z Fatimy: Łucję, Hiacyntę i Franciszka, którym objawiła swoje orędzie 100 lat temu Matka Boża oraz czczoną na Śląsku Jadwigę. Uwieńczeniem tego radosnego święta była Galeria, którą stworzyli uczniowie, prezentujący swoich ulubionych świętych. Swoją obecnością zaszczyciła nas Jadwiga z Trzebnicy i Mikołaj, zapowiadający rychłe przybycie, tym razem jednak z prezentami.

 

Co łączy wymienione powyżej osoby? Tak. Świętość! Wszystkie one uczą nas, w jaki sposób ją osiągnąć i że jest ona dla biednych i bogatych, dzieci i dorosłych, wykształconych i prostych ludzi. Ich przykład niech nas zachęci do zmiany na lepsze, byśmy mogli patrzyć w przyszłość z nadzieją.

Niech za rok będzie nas więcej! Już dziś zapraszamy do wspólnej zabawy.

 

 

Laureatami konkursu różańcowego, rozstrzygniętego 8 grudnia 2017r., zostali:

I miejsce – Natalia Para,

II miejsce – Natalia Pysz,

III miejsce – Adam Piasecki,

Prace wyróżnione:

Natalia Okrajek, Bartosz Hałka.

Gratulujemy!!!

 

Urszula Dudczak

Możliwość komentowania Tropem wyśmienitych osobliwości! została wyłączona


  • O stronie

    Logo OśrodkaWitamy na stronie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu. Działamy od 1947 roku!

    English version About us [pdf]

    deutsch Über uns [pdf]