Z biologią za pan brat – kampania „Milczące lasy Azji”

Liceum Ogólnokształcące

Okazuje się, że w naszym Ośrodku dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących są zapalczywi przyrodnicy chłonni wiedzy.
Dwójka uczniów klasy I LO: Marika Duczkowska i Michał Rosiak postanowiła wziąć udział w konkursie „Milczące lasy Azji”. Został on zorganizowany przez Wrocławski Ogród Zoologiczny w ramach kampanii na rzecz ochrony ginących gatunków ptaków.
Celem wspomnianej kampanii jest podniesienie poziomu wiedzy wśród społeczeństwa.
W Azji Południowo – Wschodniej z powodów kulturowych i ogromnego kłusownictwa wiele gatunków ptaków zagrożonych jest wyginięciem. Ptaki te trzymane są w domach i używane w konkursach śpiewu, które są ważnym „sportowym” wydarzeniem. Sprzedaż ptaków pozyskiwanych w sposób nielegalny z ich naturalnego środowiska stał się dochodowym biznesem. Niestety większość z nich ginie po kilku dniach.
Wiele organizacji działających na rzecz ochrony przyrody podejmuje wysiłek w celu ratowania tych pięknych zwierząt. Jedną z form jest uświadamianie społeczeństw.
Nasi licealiści należą już do tej grupy, która może wiedzę przekazywać innym. Zapoznali się oni z biologią takich gatunków jak: Szpak balijski, Gwarek wielki, Sroczek białorzytny, Kitta krótkosterna, Sójkowiec białogłowy, Bilbil żółtogłowy oraz opanowali niełatwą wiedzę dotyczącą zagrożeń i ochrony ptaków śpiewających Azji.
W czasie konkursu zmierzyli się z 36 uczestnikami z Wrocławia, Oleśnicy,Oławy, Bożkowa, Raciborza, Brzegu Dolnego.
Opiekun: Anna Dancewicz

Możliwość komentowania Z biologią za pan brat – kampania „Milczące lasy Azji” została wyłączona


  • O stronie

    Logo OśrodkaWitamy na stronie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu. Działamy od 1947 roku!

    English version About us [pdf]

    deutsch Über uns [pdf]