W dniach 7-11 października 2019 podczas lekcji informatyki, dzieci uczące się w naszej placówce będą miały okazję doświadczyć zajęć, podczas których zetkną się z tematyką kodowania „podanej” w inny, ciekawy sposób. „Kodowanie z Osmo Coding” to zajęcia realizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, które jest inicjatywą, w ramach której europejskie państwa „rywalizują” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. 

Nauka programowania staje się coraz istotniejszym aspektem edukacji ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy. Nie mniej istotnym aspektem jest korzystny wpływ nauki programowania na ogólny rozwój młodego człowieka. Umiejętność analitycznego i logicznego myślenia wspomaga naukę i działanie w innych obszarach funkcjonowania.

Autorskie zajęcia „Kodowanie z Osmo Coding” przygotowane zostały z myślą o zainteresowaniu tematyką programowania naszych podopiecznych. Dodatkowo wykorzystane zostaną najnowsze rozwiązania w postaci tabletu iPad, tablicy interaktywnej oraz oprogramowania Osmo Coding w celu uatrakcyjnienia zajęć i dostosowania ich dla uczniów z problemami widzenia.