U świętego Michała Archanioła

Szkoła Podstawowa

2 października 2017r. uczniowie kl. VI SP DSOSW nr 13 we Wrocławiu odwiedzili, znajdującą się w zachodniej części Wrocławia, niewielką parafię na Muchomorze Wielkim. Gościł nas sam kustosz tego miejsca, ks. prałat mgr Andrzej Nicałek, dziekan dekanatu Wrocław – Zachód I.

Celem wyjścia było uczczenie wielkiego Księcia, św. Michała Archanioła, pod którego wezwaniem jest parafia. Tego dnia w liturgii kościoła wspominaliśmy naszych aniołów stróżów. Była to zatem okazja, by zatrzymać się na moment na realnym świecie istot pozaziemskich                    i powierzyć się ich opiece.

W ramach lokalnej historii ks. proboszcz zapoznał nas z interesującą przeszłością kościółka, o którym pierwsze wzmianki pochodzą z 1400r. Mimo burzliwych dziejów kiedyś wsi, dziś osiedla, świątynia zachowała się w doskonałej formie. Zastosowane współcześnie technologie sprawiły, że mimo upływu czasu, budynek służy wspólnocie wiernych.  

Z inicjatywy ks. Andrzeja rozwinął się w parafii kult Matki Boskiej Muchoborskiej, nazywanej Matką Boską Uśmiechniętą. Maryja działa. Parafia odnotowuje zgłaszane za Jej wstawiennictwem uzdrowienia, cuda. Masz problem, powierz się Matce! Warto tu przyjeżdżać.

Do zobaczenia za rok!

Urszula Dudczak

Możliwość komentowania U świętego Michała Archanioła została wyłączona


  • O stronie

    Logo OśrodkaWitamy na stronie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu. Działamy od 1947 roku!

    English version About us [pdf]

    deutsch Über uns [pdf]