Dzień Walki z Otyłością

Szkoła Podstawowa

22 października w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Dzieci Niewidomych i Słabowidzących odbył się Szkolny Dzień Walki z Otyłością. Jest on częścią realizowanego u nas Szkolnego Programu Profilaktyki. Co roku nasza młodzież zdobywa wiedzę na temat wpływu diety i aktywności fizycznej na zdrowie człowieka. Ważne, aby przekazywać ją w sposób ciekawy i praktyczny. Uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali moc zdrowych przekąsek: warzyw, owoców, orzechów, kolorowych kanapek, które uprzyjemniły przerwy. Również rodzice mieli okazję poczęstować się smakołykami i otrzymali materiały edukacyjne dotyczące zdrowego żywienia.

Kolejnym punktem programu był wykład i prezentacja multimedialna, przygotowane przez doradcę żywieniowego, pana Bartłomieja Pawlaczyka, który mówił o szkodliwości napojów energetyzujących i sztucznych dodatków w żywności.

Uczniowie, nauczyciele i rodzice wysłuchali go z dużym zainteresowaniem. Otrzymali również ulotki z najważniejszymi informacjami z wykładu. Na koniec można było degustować zdrowe napoje przyrządzone z wody, cytryny, miodu i kardamonu.

Młodsze dzieci korzystały z wesołych i dostosowanych do ich wieku plakatów, związanych z zasadami zdrowego żywienia, rozwieszonych na korytarzach.

Wychowawcy otrzymali materiały, dzięki którym podczas lekcji wychowawczych będą mogli utrwalić zdobytą wiedzę.

Dzień umiliły tańce prowadzone przez panią Katarzynę Chorodeńską.

Organizatorzy: Anna Dancewicz, Teresa Żelechowska, Aleksandra Gusiacka

Możliwość komentowania Dzień Walki z Otyłością została wyłączona


  • O stronie

    Logo OśrodkaWitamy na stronie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu. Działamy od 1947 roku!

    English version About us [pdf]

    deutsch Über uns [pdf]